Spotkania ze sztuką. Każdy znajdzie coś dla siebie

  • 17.06.2019, 15:41 (aktualizacja 17.06.2019, 15:46)
  • W
Spotkania ze sztuką. Każdy znajdzie coś dla siebie W Projekt obejmuje sześć obszarów sztuki. W tym ceramikę, którą od dawna GCKiR promuje wśród mieszkańców gminy
Osoby prowadzące warsztaty to specjaliści w swojej dziedzinie. Na zajęcia zabierają materiały, z których sami korzystają podczas pracy twórczej. Trwa cykl warsztatów sztuki, przeznaczonych dla mieszkańców gminy Bierawa.

- Na jednym ze spotkań w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, dotyczącym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, dowiedzieliśmy się, iż możliwe do pozyskania są środki finansowe na zadania realizowane w różnych dziedzinach. Nas oczywiście najbardziej interesowała kultura - mówi Mirosław Wierzba, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. - Toteż przystąpiliśmy do projektu, który obejmuje warsztaty sztuki w naszej gminie - dodaje.

Na realizowaną w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przez bierawskie GCKiR operację pn. „Warsztaty sztuki w gminie Bierawa” pozyskano 17,2 tys. zł.

Paleta gałęzi sztuki, do których zachęcają podczas warsztatów prowadzonych we wszystkich domach kultury z terenu gminy, jest szeroka.

Warsztaty z tworzenia biżuterii, szydełkowania, rysunku i grafiki za nami. Zajęcia z ceramiki zaplanowano na 17-18 czerwca.

- Dotychczas nie realizowaliśmy tak dużego projektu. W sumie sześć zasadniczych dyscyplin sztuki, które uskuteczniamy w naszej społeczności. Osoba w każdym wieku znajdzie coś dla siebie, tak by mogła spróbować sił, być może w nowej dla siebie dziedzinie sztuki - zachęca do udziału w warsztatach dyrektor Wierzba.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe