Kino Konesera w Heliosie. Seans filmu "Tolkien"

  • 18.06.2019, 13:19
  • Ł
Kino Konesera w Heliosie. Seans filmu "Tolkien"
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz amerykańskiego filmu biograficznego pt. „Tolkien”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 19 czerwca, na godz. 18.30.

Film cypryjskiego reżysera Dome Karukosi („Lapońska odyseja”, „Stary człowiek i może”) ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Później zakłada tajne stowarzyszenie z kolegami ze studiów, młodymi artystami, wyrzutkami i buntownikami, wspólnie pragnącymi zmienić świat. W łączącej ich przyjaźni młodzieniec znajdzie oparcie, które ocali go w mrocznych latach wojny i natchnie odwagą, by walczyć o miłość oraz napisać epickie powieści, jakie nie mogłyby zrodzić się w innej wyobraźni.

Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Johna Ronalda Reuela Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści „Władca pierścieni”: „Drużyna pierścienia”, „Dwie wieże” i „Powrót króla”. W rolach głównych występują: Nicholas Hoult („Jack. Pogromca olbrzymów”, „Mad Max. Na drodze gniewu”) i Lily Collins („Dary Anioła. Miasto kości”).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe