czwartek, 28 marca 2024 14:07

Mistrzynie Polski z Benninca UKS Feniks

Dominika Gajda i Dominika Kwaśnik z klubu Benninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle zostały złotymi medalistkami mistrzostw Polski w badmintonie.

Autor: Beninca UKS Feniks

Dominika Gajda została podwójną mistrzynią Polski w kategorii młodziczek. Podopieczna Krzysztofa Maślanki podczas turnieju w Mysłowicach prezentowała się wyśmienicie. Pewnie wywalczyła awans do półfinału, w którym stoczyła zacięty pojedynek z Julią Pająk z Orlicza Suchedniów, zakończony zwycięstwem 2:1 (21:16, 18:21, 21:15). W meczu o złoty medal rywalką Dominiki Gajdy była Gabriela Skórkowska z Częstochowskiej Akademii Badmintona. Kędzierzynianka wygrała pewnie 2:0 (21:9, 21:17).

Drugi tytuł mistrzowski nasza badmintonistka zdobyła w deblu, gdzie zagrała w parze z Martyną Kowalczyk z UKS-u Kometa Sianów. W finale pokonały Izabelę Kamolę i Magdalenę Łuczak 2:1 (18:21, 21:11, 21:17).

W gronie 140 najlepszych młodzików w kraju byli też inni reprezentanci Kędzierzyna-Koźla. Brązowy medal dla Beninca UKS Feniks wywalczyła w grze podwójnej Julia Dzialuk, która wystąpiła w parze z Julią Stankiewicz z UKS-u Hubal Białystok.

Z kolei Dominika Kwaśnik rywalizowała w mistrzostwach Polski w kategorii juniorów, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Zawodniczka z Kędzierzyna-Koźla wywalczyła złoty medal w grze podwójnej wraz z Pauliną Hankiewicz z ABRM Warszawa. Duet ten w ścisłym finale pokonał Annę Dudę (Dwójka Bytów) i Karoline Szubert (SKB Litpol-Malow Suwałki) 2:0 (21:16, 21:15).

Dominika stanęła też na podium w grze mieszanej, gdzie wraz z Maciejem Matuszem z Technika Głubczyce, dotarła do finału. Jednak w meczu o pierwsze miejsce para z Opolszczyzny przegrała z Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa) i Wiktorem Treckim (Unia Bieruń) 1:2 (21:16, 21:23, 16:21).

Kolejna szansa na medale dla naszych badminonistów już w dniach 20-23 czerwca, gdy w kędzierzyńskiej hali "Azoty", rozegrane zostaną indywidualne mistrzostwa Polski młodzików młodszych.