Puchar i mistrzostwo Polski dla baseballistów UKS-u Caper

  • 20.06.2019, 17:17
  • Ł
Puchar i mistrzostwo Polski dla baseballistów UKS-u Caper
Wielki sukces baseballowej drużyny młodzików UKS-u Caper z Kędzierzyna-Koźla, która zdobyła Puchar Polski i wywalczyła mistrzostwo kraju Małej Ligi Baseballu.

Uczniowski Klub Sportowy Caper od ponad dwóch dekad funkcjonuje przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Przez ten czas zespoły baseballowe i softballowe z naszego miasta odnosiły liczne sukcesy w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem po najważniejsze trofea krajowe sięgnęła ekipa młodzików (U-12).

Finał Pucharu Polski i mistrzostw Małej Ligi Baseballu rozegrany został na obiektach Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie. Mała liga to największa międzynarodowa organizacja, promująca baseball wśród dzieci i młodzieży. Działa w ponad stu krajach i zrzesza trzy miliony zawodników. Zwycięzca rozgrywek krajowych będzie reprezentował Polskę na turnieju Małej Ligi Baseballu regionu Europa i Afryka.

 

Turniej w Kutnie przebiegał pod dyktando drużyny z Kędzierzyna-Koźla. UKS Caper w fazie grupowej pewnie pokonał UKS Dęby Osielsko 17:3 oraz WUKB Centaury Warszawa 28:13. W półfinale nasi młodzicy rozbili KS Baseball Wrocław 17:0. Pojedynek o pierwsze miejsce też był popisem kędzierzynian. Pokonali oni gospodarzy z MKS-u Stal BiS Kutno w stosunku 18:2.

- Wszystkie mecze naszej drużyny zakończyły się przed regulaminowym rozegraniem sześciu zmian. Kończyliśmy pojedynki po trzeciej i czwartej zmianie ze względu na przewagę punktową - wyjaśnia Sławomir Smętek, trener UKS-u Caper. - Zdobycie tych trofeów jest naszym największym osiągnięciem w kategorii młodzików w 23-letniej historii naszego klubu. Teraz będziemy chcieli wypaść jak najlepiej podczas turnieju Małej Ligi Baseballu regionu Europa i Afryka, który zaplanowano w lipcu.

 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Kozłowski, Sebastian Jaglarz, Dominik Seemann, Jakub Daroszewski, Mateusz Daroszewski, Dominika Lizoń, Filip Szczurowski i Adam Szczurowski (wszyscy są uczniami PSP nr 6) oraz Marek Smętek i Rafał Smętek (obaj to uczniowie PSP nr 9).

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe