Województwo opolskie niedoceniane przez turystów

  • 20.06.2019, 17:51
  • A
Województwo opolskie niedoceniane przez turystów
Opolszczyzna jest mocno niedoceniana pod względem turystycznym, a szkoda, bo nie brakuje na niej ciekawych atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych podróżników. Tak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl.

Województwo opolskie, choć takie małe, skrywa skarby, które zachwycą niejednego turystę. Jest najmniejsze w skali kraju i najmniej zaludnione, jednak łączy w sobie niemal wszystkie możliwe walory przyrodnicze i turystyczne dostępne w Polsce. Znajdziemy tu góry, rzeki, jeziora, stare lasy i bory czy miasta pełne zabytków i atrakcji, ale to także kraina zabytkowych zamków i pałaców, w tym regionie jest ich ponad 200 - najwięcej w kraju..

Co ciekawe ten niepowtarzalny region mieszanki wpływów nie tylko polskich, ale też czeskich i niemieckich, pomimo wszechobecnej globalizacji, wciąż zachował regionalny charakter, gwarę, obrzędy, tańce, pieśni i literaturę, ciesząc turystów barwnością i niezwykłością.

Liderwm miejscowości najczęściej wyszukiwanych w serwisie noclegowym jest stolica województwa. Opole kojarzy się głównie z festiwalem piosenki, ale może poszczycić się także piękną starówką z licznymi zabytkami.

Zapytania turystów o nocleg w Opolu w 2018 roku wyniosły blisko 45 proc. spośród wszystkich zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazła się Turawa (16 proc. zapytań), która kusi turystów powiewem natury i relaksu nad jeziorami. Na trzeciej pozycji uplasowała się Nysa, w której nie brakuje zachwycających zabytków (8 proc.). Turystów interesowały jeszcze takie miejscowości jak: Jarnołtówek, Pokrzywna, Głuchołazy, Kluczbork, Otmuchów, Strzelce Opolskie i nasz Kędzierzyn-Koźle (2,31 proc.).

-  Średnia długość wypoczynku w województwie opolskim wynosi cztery noce. Co ciekawe znacznie dłuższe pobyty organizowane są jesienią i zimą (październik, listopad, grudzień i styczeń) – informuje Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Średnia cena za nocleg w 2018 roku w województwie wynosiła poniżej 50 zł. Ceny za nocleg  mogą się różnić od siebie. Wpływają na to m.in. kategoria obiektu, położenie, udogodnienia czy termin pobytu.

A

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe