Koncert na leśnej polanie

  • 26.06.2019, 08:10
  • W
Koncert na leśnej polanie W
Śródleśna kaplica św. Marii Magdaleny w Goszycach pod opieką mieszkańców Tworoga Małego znów wypełniła się pięknymi dźwiękami.

W ubiegłorocznej odsłonie wydarzenia w koncercie „Ave Maria” sopranistce Dorocie Wilk na fortepianie akompaniowała Maria Pragłowska. Tym razem wystąpił kwintet dęty blaszany BSA Brass z Opola, który wykonał utwory m.in. Vivaldiego i Mozarta. Zaprezentował też utwory niesakralne, w tym Beatlesów. Nie zabrakło wspólnego śpiewania.

Witając zgromadzonych, Mirosław Wierzba, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie, zacytował fragment piosenki religijnej pt. „Kapliczka”, nawiązując do pięknego miejsca, w którym zagościło to wyjątkowe wydarzenie.

- „W ciszy leśnej zagubiona/Stoisz pośród wrzosów/O kapliczko białobrzoza/Domku modlitw mych” - recytował dyrektor Wierzba, dodając, że miejsce to ma długą historię i krążą o nim bardzo ciekawe legendy.
- Jednak dla nas najważniejsze jest to, co przeżywamy tu dziś. Spotykamy się, by doznać spokoju wewnętrznego - dodał dyrektor GCKiR.

Zadanie to z powodzeniem udało się zrealizować. Kaplica śródleśna potrafi zauroczyć. Koncert zorganizowało GCKiR w Bierawie, proboszcz parafii św. Jakuba w Sośnicowicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Goszyc i Rada Sołecka Goszyc we współpracy z druhami OSP.

W

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe