W gościnnych progach parafii

  • 30.06.2019, 14:08
  • W
W gościnnych progach parafii W
Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie łączy miejscowości z gmin Polska Cerekiew i Cisek. Poza Zakrzowem i częścią Jaborowic obejmuje Steblów i fragment Sukowic. Wszyscy bawili się podczas tradycyjnego rodzinnego festynu.

Wydarzenie zorganizował, działający od ponad dwudziestu lat, Parafialny Zespół Caritas w Zakrzowie. Najpierw w ogrodzie przy domu parafialnym zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola w Zakrzowie pod opieką katechetki Mireli Hildebrandt. Potem czas umilały zjednoczone siły orkiestr dętych: parafialnej z Zakrzowa i młodzieżowej z Pawłowiczek. Wydarzenie na moment zaszczycił swoją obecnością ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. Gospodarz zakrzowskiej parafii - ks. proboszcz Marek Wieczorek gościł też ks. Józefa Niesporka, oblata posługującego w parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu.

Festyn jest podziękowaniem dla wszystkich organizacji działających w parafii za współpracę na rzecz całej społeczności.

Kalejdoskop wydarzeń organizowanych przez Parafialny Zespół Caritas w Zakrzowie poza imprezami dla dzieci, jak choćby spotkanie z okazji święta patrona parafii, obejmuje obchody św. Marcina czy dni seniora i chorego.

W

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe