Turniej piłkarski drużyn pożarniczych w Dziergowicach

  • 02.07.2019, 11:39
  • W
Turniej piłkarski drużyn pożarniczych w Dziergowicach W Mecz finałowy Dziergowice-Samborowice
Kolejny turniej piłki nożnej młodzieżowych drużyn pożarniczych o puchar komendanta gminnego OSP gminy Bierawa za nami. Na obiekcie LZS Odrzanka Dziergowice zmierzyło się osiem drużyn z województwa opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wicemarszałek Roman Kolek, życząc wszystkim udanej zabawy w duchu fair play. Podkreślał, że piłka nożna łączy i uczy, a sport wpływa pozytywnie na zdrowie.

Czwarte już zawody zorganizował zarząd OSP Dziergowice z prezesem Romanem Olbrychtem i zastępcą naczelnika Sebastianem Kwoczałą na czele.

- Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy Urzędu Marszalkowskiego Województwa Opolskiego, Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, Urzędu Gminy w Bierawie oraz pracy strażaków - tych młodszych i starszych, którzy wspólnie wszystko przygotowali - podkreśla Sebastian Kwoczała, opiekun MDP działającej w OSP Dziergowice, członek Komisji ds. Młodzieży i Sportu Zarządu Głównego ZOSP RP.

Rywalizowały zespoły mieszane 10-osobowe, złożone z członków MDP w wieku 10-16 lat.

Nasze województwo reprezentowały MDP z Dziergowic, Lubieszowa, Łężec, Roszowickiego Lasu, Sławięcic i Solarni. Z województwa śląskiego przyjechała MDP Samborowice, a małopolskiego - MDP Kuków.

Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch boiskach - w grupach A i B złożonych z czterech drużyn, systemem każdy z każdym. Po wyłonieniu najlepszych z każdej grupy rozegrano mecze półfinałowe i finałowe.

W pierwszym półfinale Dziergowice pokonały Sławięcice 4:0. Identycznym wynikiem zakończył się mecz Samborowic z Łężcami. W meczu o III m. Łężce uległy Sławięcicom 1:3. Gospodarze pokonali w finale rówieśników z Samborowic 3:0 i po raz pierwszy Dziergowice tryumfowały w turnieju.

 

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe