Konkurs rozstrzygnięty - czas na warsztaty

  • 04.07.2019, 13:30 (aktualizacja 04.07.2019, 14:30)
  • Rafał Pulkowski
Konkurs rozstrzygnięty - czas na warsztaty
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Pasja" oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie przygotowali konkurs literacki, kierowany do osób od 14 roku życia. Przedmiotem konkursu był tekst w dowolnej formie literackiej zainspirowany hasłem "Opolskie Gwiazdy Europy" z okazji 15-lecia obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej. 

Do konkursu zgłosiły się dwie osoby. Oba teksty zostały nagrodzone kartą upominkową EMPIK. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Francuz, a drugie Milena Podborączyńska - obie są uczennicami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs zrealizowany został w ramach zadania „Opolskie Gwiazdy Europy – synteza sztuk” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.

- Cieszymy się, że ten projekt kierowany jest do młodych ludzi. Miejscem realizacji tego projektu jest oddział dla młodzieży Studnia Otwarta Kultura, bo to miejsce właśnie dla nich - mówiła Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kolejnym etapem był casting do warsztatów plastycznych, wokalnych, emisji głosu, medytacyjnych oraz teatralnych. Zajęcia rozpoczną się pod koniec sierpnia, a zakończą w październiku. Wówczas odbędzie się spektakl w wykonaniu uczestników warsztatów, a wisienką na torcie ma być pokaz teatru ognia.

- W drugiej połowie października zaprosimy państwa na pokaz powarsztatowy, który odbędzie się w otwartej przestrzeni, któremu będą towarzyszyły inne ogniste atrakcje - powiedziała Kinga Dębska, nauczyciel, instruktor teatralny.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe