Emocje po zawodach opadły, a medale pozostały

  • 03.07.2019, 10:22
  • Źródło: Urząd miasta
Emocje po zawodach opadły, a medale pozostały
Organizatorzy indywidualnych mistrzostw Polski młodzików młodszych w badmintonie podsumowali turniej, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach wzięło udział ponad 140 najlepszych zawodników z całego kraju. Aż trzy medale zostały w mieście.

Trenerzy klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle Jarosław Szynol i Krzysztof Maślanka, podczas spotkania z prezydent Sabiną Nowosielską, z dumą podkreślili, że na pięć rozgrywanych finałów, aż w trzech znaleźli się reprezentanci naszego miasta. Julia Wójcik zdobyła dwa złote medale: w grze podwójnej oraz mieszanej, natomiast Wojciech Budny oraz Tomasz Cież wywalczyli srebrny medal w grze podwójnej.

W tym najważniejszym turnieju sezonu w szranki stanęli zawodnicy do lat 13 niemal z całego kraju. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechały kluby m.in. z Warszawy, Krakowa, Częstochowy, Katowic, Gdańska, Gdyni, Jeleniej Góry, Głubczyc, Białegostoku, Poznania, Przemyśla czy Olsztyna

Przygotowanie i przebieg mistrzostw spotkał się nie tylko z uznaniem uczestników, ale również najwyższych władz Polskiego Związku Badmintona. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Hala "Azoty" ponownie będzie gospodarzem dużych imprez o randze ogólnopolskiej.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe