W końcu można jechać bez obaw o zawieszenie auta

  • 08.07.2019, 10:13 (aktualizacja 09.07.2019, 10:21)
  • W
W końcu można jechać bez obaw o zawieszenie auta W
Połączono siły i zyskano przychylność władz wojewódzkich, które przyznały środki na remont, będącej przez lata w tragicznym stanie, drogi prowadzącej z DK nr 45 do ośrodka w Zakrzowie. W końcu dojazd do kompleksu nie odstrasza kierowców.

- Droga dojazdowa to od początku temat priorytetowy. Dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i działaniom wójta Piotra Kanzego droga będzie niebawem przebudowana. Pieniądze są przyznane, przed naszym samorządem przetarg - mówił w marcowym wywiadzie dla NGL menedżer zakrzowskiego GOSiR-u Andrzej Sałacki. Dodał, że bez drogi dojazdowej z prawdziwego zdarzenia nie można myśleć o dalszym rozwoju kompleksu, z którym władze wiążą ambitne plany. Chcą bowiem, by należał do czołowych ośrodków jeździeckich w tej części Europy.

Dzięki marszałkowi województwa opolskiego, który przychylił się do prośby naszych władz, samorząd województwa przyznał pomoc finansową gminie Polska Cerekiew. Popłynęło do niej pół miliona złotych. To pokłosie wcześniejszych rozmów władz gminy, na czele z wójtem Piotrem Kanzym, i szefa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie Andrzeja Sałackiego, byłego radnego sejmiku województwa, z reprezentantami samorządu województwa opolskiego.

Podczas sesji rady sejmiku województwa (26 lutego) wójt Kanzy mówił, jak istotną rolę w kontekście promocji województwa opolskiego pełni zakrzowski ośrodek.

Niespełna 900-metrowy odcinek łączący krajówkę z GOSiR-em doczekał się nawierzchni asfaltowej. Do wyasfaltowania pozostał jeszcze parometrowy odcinek tuż przy zjeździe z DK nr 45.

Na finiszu są też prace budowlane związane z modernizacją drogi łączącej zakrzowski ośrodek z sołectwem.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe