John Wayne byłby dumny

  • 14.07.2019, 10:57
  • W
John Wayne byłby dumny W
W rozegranych w König Western Ranch regionalnych zawodach w jeździectwie w stylu westernowym „Ride & Slide” początkujący i profesjonaliści rywalizowali w dwudziestu konkurencjach, w tym tak oryginalnie brzmiących, jak „Pleasure” i „Piwny kufel”.

Organizatorami zawodów, w których w 57 startach wystąpiło 20 par - zawodnik i koń, byli Lothar i Dorota Königowie. Najmłodsza zawodniczka miała 7 lat, najstarszy jeździec lat 68. Konkurowali miłośnicy koni z gminy Reńska Wieś i gmin sąsiednich, ale również zawodnicy z Dolnego i Górnego Śląska. Ich przejazdy oceniało dwóch sędziów z uprawnieniami. Impreza w Większycach stanowiła kwalifikacje do Mistrzostw Polski All Breed PLQHA.

- Kolejne zawody za rok - zapowiada Dorota König i dodaje, że jeszcze w tym roku przez nasz powiat ponownie przejedzie międzynarodowa poczta konna - Pony Express.

- Dwudziestego drugiego sierpnia w Większycach będzie można wysłać pocztówkę, która na końskich grzbietach przemierzy dwa tysiące kilometrów, jadąc przez Polskę, Czechy i Niemcy. Odbiór pocztówek przez jeźdźców Pony Express o godzinie 22.45 w Większycach - precyzuje pani Dorota.

W

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe