Będą nagrody dla twórców kultury

  • 14.07.2019, 16:54
  • Ł
Będą nagrody dla twórców kultury
Jak co roku, zarząd województwa opolskiego przyzna nagrody twórcom i animatorom kultury. Już można zgłaszać kandydatów do tej nagrody. Będą też nagrody za najlepsze wydarzenia muzealne ubiegłego roku.

Nagrody dla animatorów i twórców kultury przyznawane są już od wielu lat. Ich laureatami zostają ludzie, którzy nie tylko zawodowo, ale i społecznie wzbogacają kulturę naszego regionu. Kandydatury do tych nagród mogą zgłaszać samorządy lokalne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Na zgłoszenia urząd marszałkowski w Opolu czeka do 31 sierpnia.

- Chcemy uhonorować nie tylko twórców, ale i społeczników działających w różnych dziedzinach życia kulturalnego. Mamy nadzieję, że zgłoszenia nadejdą z całego regionu i dzięki temu wszyscy mieszkańcy województwa będą mogli poznać tych, dzięki którym wiele się dzieje w kulturze nawet w najmniejszych społecznościach – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Także do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatów do nagród za wydarzenie muzealne roku, które będą przyznawana w kilku kategoriach.

- Te nagrody przyznajemy od ubiegłego roku. A zamierzamy nagrodzić najlepsze i najciekawsze wystawy muzealne, inicjatywy edukacyjne, publikacje, projekty naukowo-badawcze oraz działania w sferze konserwacji i ochrony zabytków - wymienia wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca.

Laureaci w każdej z kategorii mogą otrzymać nagrodę pieniężną do 10000 zł. Szczegóły dotyczące przyznawania nagród znajdują się na stronie internetowej: opolskie.pl.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe