Można już robić zakupy na targowisku przy ul. Damrota

  • 15.07.2019, 12:17
  • Rafał Pulkowski
Można już robić zakupy na targowisku przy ul. Damrota
Sprzedawcy powoli rozkładają swoje towary, a mieszkańcy cieszą się, że znowu mają wszystko na swoim miejscu. Stoiska są zadaszone, powstały również zamykane boksy i nowe toalety oraz ławki wokół stoisk. Targowisko przy ul. Damrota w Kędzierzynie-Koźlu znów jest czynne.

Po modernizacji na placu powstały dwie zadaszone wiaty, pod którymi zmieści się około 70 stoisk. Mają one dostęp do prądu i wszystkie są oświetlone. Powstało także 10 zamykanych, ogrzewanych, z dostępem do wody boksów handlowych.

W poniedziałek, 15 lipca targowisko odwiedzili prezydent miasta oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych, którzy na tablicy z regulaminem przyczepili czerwoną kokardkę, symbolizującą szczęście.

- Ta kokarda jest na szczęście, bo mamy wreszcie targowisko z XXI wieku. Mam nadzieję, że i kupcy będą mieli tutaj dobre warunki i będą zadowoleni, ale i mieszkańcy przyjdą w miejsce, gdzie będą mogli spokojnie kupować płody rolne i nie tylko - powiedziała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Oficjalne otwarcie targowiska ma nastąpić dopiero za około dwa tygodnie. Wówczas zaproszony zostanie marszałek województwa Opolskiego, który dofinansował inwestycję wartą blisko 2,8 miliona złotych w wysokości około miliona złotych.

- Uważam, że to co jest teraz na targowisku wkomponowało się w zabudowę ogólną. Jest dużo przestrzeni, jest miejsce do targowania. Zapraszam handlujących i kupujących - powiedział Stanisław Węgrzyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwszego dnia było dosłownie kilku handlarzy, ale mieszkańcy z zaciekawieniem zwiedzali i robili zakupy. Wśród sprzedających zdania na temat nowego miejsca są dość podzielone, ale ciężko też oceniać na pierwszy rzut oka.

- Mi się bardzo podoba. Jest o sto procent lepiej, niż było. Kiedyś było brudno, wody pełno i dziury takie, że można było nogi połamać. A teraz jest bardzo ładnie - mówiła jedna z mieszkanek.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe