Fani z opolskiego dojadą pociągiem na Pol'and'Rock Festival

  • 16.07.2019, 09:38
  • Ł
Fani z opolskiego dojadą pociągiem na Pol'and'Rock Festival Foto: Michał Kwaśniewski (polandrockfestival.pl)
Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Jeden z nich wyruszy z Kędzierzyna-Koźla. Największa impreza plenerowa w kraju odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

70 dodatkowych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników 25. edycji Pol’and’Rock Festival. W tej ilości aż 55 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki zmianom decyzji spółek Przewozy Regionalne i PKP Intercity, które początkowo nie chciały uruchomić dodatkowych pociągów, tłumacząc się brakiem taboru i cięciem kosztów.

Jak przypomina Szymon Ogłaza, zarząd województwa opolskiego już wcześniej obiecał, że będzie zabiegać o zapewnienie zorganizowanego i bezpiecznego dojazdu fanom muzyki na tę imprezę.

- I właśnie się to udało, dotrzymaliśmy słowa - mówi członek zarządu województwa opolskiego i dodaje, że zaplanowane zostały trzy takie połączenia. - Najważniejsze połączenie, dedykowane województwu opolskiemu, to pociąg, który wyjedzie z Kędzierzyna-Koźla przez Opole i Wrocław do Kostrzyna, ale będą też pociągi z Rzeszowa i Krakowa, do których będzie można wsiąść także w Opolu - informuje.

Dyrektor opolskiego zakładu PolRegio Sylwester Brząkała wylicza, że pociąg uruchamiany przez oddział opolski będzie wyjedzie z Kędzierzyna-Koźla po godzinie 22., pociąg z Krakowa będzie jechał przez Strzelce Opolskie i będzie można do niego wsiąść i w Strzelcach, i w Opola, a pociąg z Rzeszowa pojedzie znów przez Kędzierzyn-Koźle. Wszystkie te pociągi pojadą w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia.

- Ważna informacją jest także to, że podczas trwania festiwalu, jeśli tylko zajdzie potrzeba, to będziemy wzmacniać nasze codzienne składy regionalne - zapowiada Sylwester Brząkała.

Jak zapewnia spółka Przewozy Regionalne, już wieczorem 17 lipca powinna ruszyć internetowa sprzedaż biletów na te specjalne pociągi, później w kasie.

- Jeszcze nie znamy oferty cenowej, ale jak zapewnia prezes PolRegio Krzysztof Zgorzelski, będzie ona atrakcyjna i będzie promowała kupowanie biletów w obydwie strony - dodaje Szymon Ogłaza.

W tym roku na największym festiwalu w Polsce wystąpią m.in.: Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Kult, Lordi, Skunk Anansie, Testament, Ziggy Marley i wielu innych wykonawców.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe