Prezentacja sztabu szkoleniowego ZAKSY

  • 16.07.2019, 13:33
  • Ł
Prezentacja sztabu szkoleniowego ZAKSY ZAKSA
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała sztab szkoleniowy na sezon 2019/2020. Pierwszym trenerem jest Nikola Grbić, a jego asystentami: Michał Chadała oraz Adam Swaczyna. Nowym statystykiem został Marcin Nowakowski, a menagerem drużyny Bartłomiej Soroka. W sztabie mistrzów Polski pozostali Paweł Brandt i Piotr Pietrzak, a z klubem pożegnali się: Ivo Wagner, Wojciech Serafin i Remigiusz Koteluk.

Konferencję w Hotelu Hugo, która odbyła się 16 lipca, oficjalnie otworzył witając nowego szkoleniowca prezes ZAKSY. - Chciałbym serdecznie przywitać Nikolę Grbicia. Do tej pory rywalizowaliśmy ze sobą, teraz będziemy walczyć razem. Dla mnie to wielki zaszczyt, że będę mógł pracować z taką osobistością i mam nadzieję, że razem będziemy świętować kolejne sukcesy - podkreślił Sebastian Świderski, dodając jak ważną częścią ZAKSA Family są media, kibice i sponsorzy.

- Dla mnie to ogromna przyjemność być tutaj. Z ZAKSĄ byliśmy w kontakcie już cztery lata temu. Sebastian dzwonił do mnie, kiedy trenowałam w Perugii. Jednak wtedy nie był to dla mnie odpowiedni moment, a prezes oczekiwał szybkiej odpowiedzi. Co prawda wtedy nasze drogi się rozeszły jednak cieszę się, że mimo upływu lat pozostaliśmy w kontakcie i teraz jestem tutaj. Mimo że kiedyś byliśmy rywalami, teraz będziemy mogli być po tej samej stronie siatki - przyznał Nikola Grbić.

Przed przystąpieniem do prezentacji pełnego sztabu ZAKSY na nowy sezon Sebastian Świderski podziękował Wojciechowi Serafinowi, Remigiuszowi Kotelukowi i Ivo Wagnerowi.

Asystentem serbskiego szkoleniowca będzie, od lat związany z naszym klubem, Michał Chadała. Do sztabu dołączył kędzierzynianin i wychowanek MMKS-u – Adam Swaczyna, który pracował m.in. w Effectorze Kielce, a ostatnio był asystentem Vitala Heynena w niemieckim klubie VfB Friedrichshafen.

Odpowiedzialny za przygotowywanie statystyk i przeprowadzanie analiz meczowych będzie Marcin Nowakowski, które ostatnie sezony spędził w klubach z Krakowa i Wieliczki, a doskonalił swoje umiejętności m.in. pod okiem dobrze znanego w Kędzierzynie-Koźlu - Oskara Kaczmarczyka.

Z kolei funkcję menadżera w ZAKSIE pełnił będzie teraz Bartłomiej Soroka, którego kibicom w naszym mieście również przedstawiać nie trzeba.

Sztab szkoleniowy naszego zespołu uzupełnią nie mogący uczestniczyć w konferencji ze względu na obowiązki reprezentacyjne Paweł Brandt i trener przygotowania fizycznego – Piotr Pietrzak, który odniósł się do pierwszego etapu przygotowań naszych zawodników.

- Siatkarze związani z kadrami mają swój tok przygotowań. Pozostali zawodnicy mają plany indywidualne, spotkaliśmy się na początku lipca każdy otrzymał swoją rozpiskę. Już 22 lipca spotkamy się z częścią graczy, którzy będą pomagać pierwszoligowej ZAKSIE Strzelce Opolskie. Reszta zawodników będzie kontynuować indywidualne plany, pozostajemy w kontakcie i po około trzech tygodniach spotkamy się razem, kontynuując przygotowania – przyznał Piotr Pietrzak.

.

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe