100 tys. złotych na nowe superpasy

  • 16.07.2019, 15:02
  • Ł
100 tys. złotych na nowe superpasy Foto: urząd miasta Pierwsze inteligentne przejście w mieście jest na ul. Łukasiewicza
W Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne inteligentne przejścia dla pieszych. Nasze miasto otrzymało maksymalne dofinansowanie (100 tys. zł) z rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

Nowoczesne rozwiązania, podobne do tych z ulicy Łukasiewicza, planowane są w sąsiedztwie szkół na osiedlu Piastów (przejście na al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ulicą Mieszka I) i w Blachowni (na ul. Szkolnej na wysokości schronu). Gotowe mają być jeszcze w tym roku.

Na stworzenie dwóch kolejnych inteligentnych przejść dla pieszych gmina otrzymała dofinansowanie. Dotacja w wysokości 100 tys. zł. będzie pochodzić z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na lata 2018-2020. W tegorocznym budżecie państwa na realizację tego projektu została zabezpieczona rezerwa celowa na kwotę 6 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania projektu to 100 tys. zł.

Na początku kwietnia Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, zaakceptował dofinansowanie 104 najwyżej ocenionych projektów zgłoszonych przez wojewodów. Wśród beneficjentów znalazły się: Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Strzelce Opolskiej, Pokój oraz powiat prudnicki. Łączna kwota dotacji na Opolszczyznę to 365900 zł.

Stosowne porozumienie podpisano w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu 15 lipca.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości stwarza możliwości, z których bardzo się cieszę, że korzystają opolskie samorządy - podkreśla wojewoda Adrian Czubak i zaznaczył, że w sumie w ciągu czterech lat od 2016 do 2019 r. z budżetu państwa dofinansowano 19 projektów na łączną kwotę 1137304 zł.

- Za moich poprzedników w latach 2007-2017, a więc w ciągu nie czterech, a już ośmiu lat, dofinansowano tyle samo projektów na kwotę 1361359 zł - dodał wojewoda.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe