Z sercem do dobrej zabawy

  • 17.07.2019, 08:48 (aktualizacja 17.07.2019, 08:54)
  • W
Z sercem do dobrej zabawy W
Występem orkiestry z Jesenika rozpoczął się Polsko-Czeski Festiwal Orkiestr Dętych. Nie samą muzyką jednak stało tegoroczne Święto Herbowe Gminy Reńska Wieś, na którym bawiono się w miniony weekend.

Od Biegu Herbowego zorganizowanego w Dębowej przez Klub Sportowy Koziołek rozpoczęto świętowanie w sobotę. Podczas imprezy o charakterze charytatywnym przeprowadzono zbiórkę publiczną na rehabilitację pięcioletniego Miłosza Mrugały. Udało się zebrać ponad 3100 zł. Nieco później, na stadionie w Reńskiej Wsi, bawiono się na biesiadzie śląskiej i zabawie tanecznej.

Drugi dzień świętowania rozpoczął się od Polsko-Czeskiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Zaprezentowały się Blaskapelle Świbie, Orkiestra OSP Mechnica-Kamionka, Orkiestra Dęta z Jesenika, Młodzieżowa Orkiestra Dęta DFK Pokrzywnica i BSA Brass z Opola. Minikoncerty muzyków przeplatano występami mażoretek Rytm III Długomiłowice i tancerek z Akademii Tańca Perła. Był jeszcze Mirek Jędrowski Show, koncert zespołu DOXXX i letnie disco z Radiem Park.

- Święto odbywa się na pamiątkę ustanowienia herbu gminy i jest, obok dożynek gminnych, główną okazją do integracji naszej społeczności gminnej, do wspólnego spędzania czasu i do zabawy. Bo gminą nie jest jednostka samorządowa, urząd, ale my wszyscy, mieszkańcy - mówi wójt gminy Reńska Wieś Tomasz Kandziora.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe