Drugi internat powstaje w Koźlu

  • 17.07.2019, 09:13
  • Ł
Drugi internat powstaje w Koźlu Foto: starostwo powiatowe
Trwa przebudowa pustego skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Po latach znów będzie tam funkcjonował internat dla uczniów spoza naszego powiatu.

Starostwo powiatowe pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej przygotowując projekt, który został połączony z rewitalizacją przystani na kozielskiej wyspie.

W internacie zaplanowano wykonanie szeregu prac budowlanych, takich jak: roboty rozbiórkowe, ziemne, murowe i izolacyjne, montaż stolarki otworowej, montaż dźwigu osobowego wraz z dociepleniem jego szybu, przebudowę instalacji elektrycznej, budowę niskoprądowych instalacji elektrycznych, systemu oddymiania i przewietrzania, monitoringu i alarmu oraz przebudowę i rozbudowę instalacji sanitarnych, instalacji przeciwpożarowych, centralnego ogrzewania oraz wentylacji. Inwestycję realizuje firma Rajbud z Leśnicy. Wartość zadania po przetargu to 2 mln 726 tys. zł.

- Po remoncie internat będzie miał 32 komfortowe pokoje z łazienkami i dostępem do internetu dla 64 osób. Znajdą się tam uczniowie spoza powiatu, którzy wybrali szkoły prowadzone przez nasz samorząd - mówi starosta Małgorzata Tudaj.

- Bursa przy ulicy Piastowskiej zostanie trochę odciążona, a przypomnę, że czeka nas teraz podwójny rocznik - dodaje wicestarosta Józef Gisman.

Ponad setka uczniów, którzy zdecydowali się na naukę w szkołach prowadzonych przez powiat kędzierzyńsko-kozielski, to mieszkańcy powiatów strzeleckiego i krapkowickiego, ale też: Nysy, Bytomia, Kłodzka czy Raciborza.

- Przekonała ich dobra oferta edukacyjna oraz bogate zaplecze do nauki zawodu. Tylko nowe pracownie, które w ostatnim czasie zbudowano kosztowały około 5 mln zł. Są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce – przekonuje Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe