Turniej najstarszej zespołowej gry świata

  • 18.07.2019, 19:10
  • W
Turniej najstarszej zespołowej gry świata W
To sport dla majętnych ludzi. Rzadko kiedy można podziwiać w akcji reprezentantów polo. Mamy to szczęście, że w naszym powiecie działa Silesia Polo Club. Miłośnicy elitarnej dyscypliny ponownie konkurowali w Zakrzowie.

Polo ma posmak elitarności. Głównie z racji kosztów jego uprawiania. Dyscyplina bardzo dynamiczna. Widowiskowe rozgrywki i gra w pełnym kontakcie. Silesia 4 Nations Polo Cup rozegrano na sześciohektarowym boisku przy GOSiR w Zakrzowie. O laur zwycięzcy rywalizowały drużyny reprezentujące Polskę, Czechy, Słowację i Węgry.

W skrócie: każdy jeździec trzyma w prawej ręce mallet, koń prowadzony jest jedną ręką i musi reagować na wszystkie sygnały jeźdźca, dawane jedną ręką czy dosiadem. A już zupełnie uogólniając: wygrywa ta drużyna, która zaaplikuje przeciwnikowi więcej goli. Mecze składają się z 4-8 tzw. czakerów (po 7,5 minuty).

W tym roku tryumfowała drużyna z Polski - Auto Lellek Audi Team Poland.

- Uważam, że możemy zapowiedzieć kolejną edycję zawodów w przyszłym roku - mówił sędzia Jakub Czekaj, zachęcając graczy do jeszcze szybszej, lepszej i respektującej reguły rozgrywki.

W

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe