Nie żyje prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej

  • 18.07.2019, 11:47
  • W
Nie żyje prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej W W 2017 r. prof. Marek Tukiendorf odebrał Honorowe Obywatelstwo Gminy Polska Cerekiew
W nocy z 17 na 18 lipca w wieku 55 lat zmarł pochodzący z Polskiej Cerekwi rektor Politechniki Opolskiej, prof. Marek Tukiendorf.

Marek Tukiendorf urodził się 9 października 1964 r. w Polskiej Cerekwi. Chemik, specjalizował się w inżynierii i aparaturze chemicznej, ponadto profesor nauk rolniczych.

Przed siedmiu laty objął stanowisko rektora Politechniki Opolskiej. Po czterech latach wybrano go na kolejną kadencję.

- Urodziłem się w Polskiej Cerekwi 53 lata temu, 5 dni i 20 godzin temu - mówił 15 października 2017 r. prof. Marek Tukiendorf, odbierając w Zakrzowie Honorowe Obywatelstwo Gminy Polska Cerekiew. - Urodziłem się tu. Tu, w okolicach, mieszkali moi rodzice, którzy byli nauczycielami. Z domu rodzinnego wyniosłem pewne tradycje i też zostałem nauczycielem - wspominał rozmówca.

Jako rektor Politechniki Opolskiej, a wcześniej jej prorektor, realizował z gminą Polska Cerekiew wspólne projekty. Głównie z Ludowym Klubem Jeździeckim „Lewada”, ale i samą gminą. Instytut Konfucjusza, działający przy uczelni prowadził działania we współpracy z klubem seniora z Polskiej Cerekwi, ale także z mieszkańcami. - Trudno w tej chwili przywoływać wszystkie przykłady. Dzisiejsze podpisanie umowy było aktem nie otwierającym, a formalizującym naszą współpracę - zaznaczał rektor PO.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe