Znów nocne piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu

  • 19.07.2019, 09:22
  • Ł
Znów nocne piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu
Po okresie względnego spokoju stacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu znów odnotowała piki benzenu. 19 lipca o piątej rano odczyt wskazywał 106 µg/m3.

W czerwcu, gdy były bardzo wysokie temperatury i słaby wiatr – warunki, które sprzyjają tworzeniu się smogu – odnotowano kilka niewielkich pików, a największy z nich miał wynik „zaledwie” 22 µg/m3.

Natomiast 18 lipca o godz. 8 stacja WIOŚ w Kędzierzynie-Koźlu zanotowała wynik 63 µg/m3, a 19 lipca o godz. 5 było to 106 µg/m3. Wartość zaczęła rosnąć w nocy (o godz. 1 wynosiła 1,9 µg/m3), a nad rankiem spadła (o godz. 8 wynosiła 5,4 µg/m3).

Średnia roczna wartość dla benzenu wynosi 5 µg/m3. Zliczając wyniki z pierwszego półrocza norma ta nie została przekroczona nawet w połowie. W styczniu wyniosła - 3,3 µg/m3, w lutym - 2,5 µg/m3, w marcu - 2,3 µg/m3, w kwietniu - 1,3 µg/m3, w maju - 0,8 µg/m3, a w czerwcu - 1,2 µg/m3. Mimo tego pojawiające się nie wiadomo skąd piki wzbudzają niepokój mieszkańców.

Do dziś odpowiedzialne służby nie ustaliły, kto lub co odpowiada za piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Pomoc w wyjaśnieniu sprawy obiecywali różni politycy, ale jak na razie nie przyniosło to skutku.

Wyniki pomiarów jakości powietrza można śledzić: stacja WIOŚ

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iwona
Iwona 20.07.2019, 00:22
Ludzie czas się pakować bo ręce opadają! Prezydent Kędzierzyna Koźla zamiast zająć się najważniejszą sprawą dla mieszkańców tego miasta, stawia basen...no tak, przyjemność najważniejsza. Ale po co nam basen, skoro za 15 lat będziemy umierać na raka. Gdyby władze miasta oraz WIOŚ naprawdę chciały znaleźć truciciela, dawno by go znalazły. A może już wiedzą kto nas truje, tylko po co "ukatrupić" kurę znoszącą złote jaja. Tu się nic nie zmieni...

Pozostałe