Będzie bezpieczniej - strażacy dostali nowy wóz

  • 21.07.2019, 20:51
  • Rafał Pulkowski
Będzie bezpieczniej - strażacy dostali nowy wóz
Nowy MAN TGM 18320 GCBA RT z dodatkowym sprzętem ratowniczym produkcji Moto Truck trafił do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach.

Nowy pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemności 5 tysięcy litrów oraz drugi na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów. Wyposażony jest w pompę o wydajności 3,2 tysiąca litrów na minutę.

Z dodatkowego wyposażenia MAN posiada ciężki zestaw hydrauliczny firmy Lucas, zestaw poduszek pneumatycznych, drabinę D10W oraz drabiny nasadkowe, zbiornik brezentowy przenośny o pojemności 2,5 tysiąca litrów, agregat prądotwórczy wraz z najaśnicami do oświetlenia terenu, sześć aparatów powietrznych wraz z butlami zapasowymi, sprzęt burzący oraz piły do stali, betonu i drewna.

- Na samochodzie jest także cała armatura do wytworzenia piany ciężkiej, średniej i lekkiej. Zasięg taktyczny samochodu wynosi 480 metrów - powiedział młodszy ogniomistrz Tomasz Świętek z JRG 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Samochód przystosowany jest zarówno do działań gaśniczych, jak i drogowych. Został wykonany według specyfikacji zatwierdzonych przez komendę główną Państwowej Straży Pożarnej. Pojazd został zakupiony przez Komendę Wojewódzką w Opolu ze środków unijnych oraz rządowych.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe