Szukają archeologicznych skarbów

  • 22.07.2019, 14:53
  • Andrzej Kopacki
Szukają archeologicznych skarbów Muzeum Ziemi Kozielskiej Warsztaty archeologiczne organizowane są dla dzieci powyżej 10. roku życia
Muzeum Ziemi Kozielskiej prowadzi w wakacje warsztaty archeologiczne. Wśród najświeższych znalezisk warto wymienić monety, fragmenty kul armatnich oraz ceramiki.

Poszukiwacze zabytków spotkali się już dwukrotnie podczas tegorocznych wakacji. Kozielskie muzeum zorganizowało warsztaty archeologiczne od 1 do 5 lipca oraz od 8 do 12 lipca. Następne zaplanowano od 29 lipca do 2 sierpnia oraz od 5 do 9 sierpnia. Zajęcia organizowane są dla dzieci powyżej 10. roku życia. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 798006843.
 

- Organizowane w plenerze warsztaty cieszą się bardzo dużą popularnością. Zresztą w społeczności lokalnej Kędzierzyna-Koźla wszystko, co wiąże się z archeologią, dziedzictwem, ma wzięcie. Dzieci ochoczo biorą w tym udział. Poza tym nasza pracownica Aleksandra Gałka organizuje te zajęcia z pasją - mówi Jarosław Makowski, dyrektor Muzeum Ziemi Kozielskiej.
 

Jego zdaniem, mimo iż muzeum jest obecnie wielkim placem budowy - co absorbuje mnóstwo czasu - grzechem byłoby nie kontynuować tych zajęć. Przeszukiwane są przede wszystkim hałdy ziemi, które pojawiły się w rejonie wzgórza zamkowego w trakcie prowadzonych tam prac budowlanych. One wciąż kryją mnóstwo ciekawych artefaktów, dlatego miejsce to zostanie dokładnie przekopane. Trzeba się pośpieszyć, ponieważ teren wokół muzeum zostanie w niedalekiej przyszłości zrewitalizowany i hałdy znikną.
 

- Cała przestrzeń ma być w pomysłowy i przyjazny dla oka sposób zaaranżowana, tak aby przyciągać mieszkańców, którzy będą się tam dobrze czuli. Organizowane będą ciekawe zajęcia, np. z jogi, czy też minikoncerty, które zagwarantują odwiedzającym relaks i odpoczynek. Przy okazji będą się mogli lepiej zapoznać z dziedzictwem i historią tych ziem - dodaje Jarosław Makowski.

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe