Baseballiści UKS-u Caper na mistrzostwach Europy

  • 22.07.2019, 18:15
  • Ł
Baseballiści UKS-u Caper na mistrzostwach Europy Foto: UKS Caper
Cenne doświadczenia zbierali młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Caper Kędzierzyn-Koźle, którzy reprezentowali Polskę podczas turnieju Małej Ligi Baseballu Regionu Europa i Afryka.

Start w tej imprezie był możliwy dzięki zdobyciu przez naszą drużynę mistrzostwa Polski Małej Ligi Baseballu w czerwcu. Młodzi zawodnicy uprawiający baseball w naszym mieście dokonali tego po raz pierwszy w 23-letniej historii klubu. Ze względu na dotychczasowe osiągnięcia polskich drużyn w tych rozgrywkach Caper musiał przystąpić do preeliminacji, które odbyły się w Kutnie.

Pierwszego dnia kędzierzynianie ulegli reprezentantom Węgier 3:14 (po piątej zmianie), później baseballistom z Belgii 0:13 (po szóstej zmianie). W kolejnych spotkaniach reprezentanci Polski spisali się zdecydowanie lepiej.

 

- O tremie i stresie w pierwszych dwóch dniach chłopcy już zapomnieli i prowadzili wyrównaną grę z faworytami turnieju. Szwajcarom ulegliśmy 7:14, a później stoczyliśmy zacięty bój z najlepszą drużyną fazy zasadniczej turnieju – Chorwacją, z którą przegraliśmy jednym punktem 6:7, dopiero w dograniu szóstej zmiany – relacjonuje Sławomir Smętek. – Udział w turnieju europejskim był dużym doświadczeniem dla większości zawodników naszego klubu, które powinno procentować w dalszym etapie szkolenia. Nasza drużyna została uznana przez sędziów jako najlepiej rozwijająca się z meczu na mecz – dodał trener UKS Caper.

 

Warto zaznaczyć, że skład reprezentantów Polski tworzyli zawodnicy tylko jednego klubu, a pozostałe to reprezentacje regionów poszczególnych krajów.

- Ogromne podziękowania dla zawodników za wytrwałość w przygotowaniach oraz dla rodziców i gminy Kędzierzyn-Koźle za pomoc w wyjeździe na turniej. Szczególne podziękowania dla firmy Damons za przygotowanie wspaniałych strojów wyjściowych – dodał Sławomir Smętek.

 

UKS wystąpił w składzie: Marek Smętek, Rafał Smętek, Szymon Kozłowski, Sebastian Jaglarz, Dominik Seemann, Jakub Daroszewski, Mateusz Daroszewski, Dominika Lizoń, Filip Szczurowski i Adam Szczurowski.

Ł

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe