Trwa przebudowa przystani "Szkwał" nad Odrą

  • 24.07.2019, 09:16
  • A
Trwa przebudowa przystani "Szkwał" nad Odrą Foto: starostwo
Prace przy budowie kompleksu rekreacyjnego na wyspie nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu idą pełną parą. Przebudowana przystań „Szkwał” ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Na razie jest to jeden wielki plac budowy, ale już za kilka miesięcy to miejsce nabierze wyraźnych kształtów, tak by w połowie przyszłego roku można je było z powodzeniem oddać do użytku.

W spotkaniu roboczym na przystani wzięli udział starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego Ireneusz Wiśniewski oraz wicedyrektor placówki Adam Wala.

- Obecnie demontowana jest stara wiata, gdzie znajdowały się łodzie. Przygotowywany jest też teren do budowy plaży wraz z infrastrukturą. Zdemontowano stropy i dachy dwóch zabytkowych budynków – informuje Ireneusz Wiśniewski.

Podczas spotkania omawiano także warianty funkcjonowania powiatowej przystani w przyszłości. Rewitalizacja, na którą starostwo powiatowe zdobyło pieniądze z unii, kosztować będzie 5 mln zł. Projekt ten został połączony z uruchomieniem internatu w pustym skrzydle Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Na przebudowanym „Szkwale” znajdą się m.in.: strefa fitness, strefa z parasolami, boisko do siatkówki, plaża, scena koncertowa, zaplecze dla organizacji pozarządowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Planowane jest również zaplecze gastronomiczne, które obsługiwane miałoby być przez osoby niepełnosprawne.

A

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe