Czym kusi Maroko zagranicznych turystów?

  • 21.12.2018, 12:45 (aktualizacja 03.10.2019, 10:43)
Czym kusi Maroko zagranicznych turystów?
Egzotyka sprzedaje się znakomicie w biurach podróży w Polsce. Jeździmy coraz dalej, podziwiając największe zabytki i krajobrazy na wszystkich kontynentach. Wiele atrakcji znajdziemy między innymi w Maroku. Dlaczego warto się tam wybrać?

Położenie kraju

Maroko to kraj afrykański, a właściwie królestwo położone w północno-zachodniej części Czarnego Lądu, graniczący z Algierią, Hiszpanią i z Saharą Zachodnią. Kraj położony jest nad Oceanem Atlantyckim, a niewielka jego część leży też nad Morzem Śródziemnym. Stolicą Maroka jest Rabat, który obowiązkowo trzeba zobaczyć podczas zwiedzania tego ciekawego kraju. Biuro podróży https://dreamtours.pl podczas wycieczki do Maroka oferuje możliwość zobaczenia nie tylko Rabatu, ale i innych, pięknych miast w tym kraju.

 

Casablanca, Marrakesz i Rabat

Trzy jakże ważne miasta dla Maroka znajdują się na trasie zwiedzania wycieczki objazdowej po Maroku. Wszelkie informacje o nich można znaleźć na stronie: https://dreamtours.pl/wakacje/maroko. Marrakesz to miasto pełne kontrastów, gdzie nowoczesność miesza się z tradycją. Jego główną atrakcją jest meczet i medresa Alego ibn Jusufa, jak i meczet Kutubija i grobowce Saadytów. W Marrakeszu można dobrze zjeść i skosztować lokalnych przysmaków, zwłaszcza podczas wizyty na ogromnym i niesamowitym placu Dżemaa El-Fna. Na targu tym można kupić właściwie wszystko, ale bez targowania się nie obejdzie. Na poszczególnych częściach targu można zobaczyć zaklinaczy węży, lokalnych znachorów, jak i stoiska ze świeżo wyciskanymi sokami czy przyrządzanymi z użyciem dużej ilości egzotycznych przypraw potrawami. Szczególny charakter plac Jemaa el-Fna zyskuje po zmroku, oświetlony tysiącem świateł.

Stolica Maroka - Rabat jest miejscem specyficznym. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od wieży Hassana, skąd będziemy mieć piękny widok zarówno na miasto, jak i na ocean. Uchodzi ona z resztą za symbol Rabatu. Liczy sobie ponad 800 lat. Pozostałe zabytki miasta to ruiny Szalla, mauzoleum Muhammada V, Kazba al-Udaja, pałac królewski, mury obronne oraz parki i ogrody botaniczne.

Większość turystów kojarzy z kolei Casablancę, choć tylko z nazwy i z filmu o tym samym tytule. W rzeczywistości Casablanca to nowoczesna, gęsto zaludniona metropolia nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Można tu zobaczyć meczet Hassana II - perłę tego miasta. Meczet otwarty jest dla zagranicznych turystów, ale trzeba zachowywać się w nim w odpowiedni sposób. Konieczne jest zasłonięcie ramion i kolan oraz zdjęcie butów przy wejściu do meczetu Hassana II. Świątynia ma kolosalne rozmiary. Dla turystów atrakcje zapewni też stara medyna w Casablance, gdzie sprzedający chętnie rozmawiają z turystami i oferują im swoje wyroby.

 

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

Maroko to nie tylko piękne miasta, pełne zabytków, ale i bezdroża, gdzie można z kolei zobaczyć cuda natury. Wśród nich warto wymienić między innymi: przełęcz Tizi n`Tichka, dolinę Dades czy wąwóz Todra, Merzouga i wydmy Erg Chebii. Maroko, podobnie jak i inne kraje afrykańskie, jak Tunezja czy Egipt, to chętnie odwiedzane państwa przez polskich turystów. Oferty wyjazdów do tych krajów znajdziemy m.in. w ofercie biura podróży NetHoliday: https://dreamtours.pl/wakacje/biuro-podrozy/net-holiday.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe