Ten odcinek "krajówki" nie cieszy się dobrą sławą

  • 02.08.2019, 11:24
  • W
Ten odcinek "krajówki" nie cieszy się dobrą sławą
Pierwszego sierpnia po godz. 13 na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Zakrzowem a Polską Cerekwią doszło do groźnego wypadku. W jego wyniku jedna osoba doznała ciężkich obrażeń ciała.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG II w Kędzierzynie-Koźlu, zastępy z OSP w Polskiej Cerekwi i Zakrzowa, policję i pogotowie ratunkowe.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki BMW 29-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego podróżując z pasażerką w kierunku Reńskiej Wsi rozpoczął wyprzedzanie pojazdu i nie zauważył jadącego z naprzeciwka volkswagena polo, którym kierowała 75-letnia mieszkanka naszego powiatu. Doszło do czołowego zderzenia. Policja bada szczegółowe okoliczności zdarzenia - informowała rzecznik prasowy KPP w Kędzierzynie-Koźlu, kom. Magdalena Nakoneczna.

Kierująca volkswagenem została przewieziona do szpitala. Kierowca BMW był trzeźwy. Na czas prowadzenia działań zablokowano ruch na drodze, następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Po dwóch godzinach krajówka w tym miejscu była już przejezdna.

Dość często dochodzi do zdarzeń drogowych na tym odcinku DK 45. Ostatnio służby ratunkowe pracowały tam 22 lipca. Wówczas w wyniku czołowego zderzenia dwóch osobówek, do którego doszło przy wjeździe do Polskiej Cerekwi, jedną osobę musiano przetransportować do szpitala.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe