Zniszczył mienie publiczne i ukrywał się przed policją w krzakach

  • 02.08.2019, 11:51
  • W
Zniszczył mienie publiczne i ukrywał się przed policją w krzakach W Zdjęcie ilustracyjne
Myślał, że jak zwinnny i młody, to umknie przed karą. 22-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zniszczył mienie publiczne, po czym - na widok nadchodzącej sprawiedliwości - przeskoczył przez płot i dał nura w zarośla.

Wszystko rozegrało się 2 sierpnia po godzinie 1 w nocy. Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że ul. Piotra Skargi miała iść grupa mężczyzn, spośród których jeden głośno krzyczał i wyżył się na przystanku autobusowym.

- Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania mężczyzny - relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Kędzierzynie-Koźlu, kom. Magdalena Nakoneczna. - Po chwili zauważyli osobę, która odpowiadała rysopisowi sprawcy zniszczenia przystanku. Na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął on uciekać, przeskakując przez płot. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany - dodaje.

Nietrzeźwy 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu miały być z nim wykonywane czynności procesowe.

Drugiego sierpnia trwało ustalanie strat. Wiadomo, że mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, a także dodatkowo za znieważenie funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Apoloniusz
Apoloniusz 02.08.2019, 13:55
Obciążyć go finansowo za zniszczenia + grzywna jako bonus. Przy okzaji niech popracuje na cele społeczne np. porządkując zaśmiecone miejsca w mieście. To wystarczy a nie do więzienia.

Pozostałe