Środa, 19.06.2019

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

  • 21.12.2018, 13:06 (aktualizacja 21.12.2018, 13:13)
Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?
Kredyt gotówkowy na dowolny cel jet jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków produktów finansowych. Pozwala on pokryć koszty zakupu dowolnych dóbr i usług, dlatego konsumenci tak chętnie korzystają z oferty banków umożliwiających wzięcie kredytu gotówkowego. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, porównując ze sobą oferty kredytów gotówkowych i sprawdź jakie zapisy umowy kredytowej wzbudzają najwięcej kontrowersji.

Atrakcyjne oprocentowanie – czy na pewno bezwarunkowe?

Z uwagi na fakt, że środki z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel, bez konieczności informowania banku, na co potrzebne są nam te pieniądze, wiele osób uznaje kredyty gotówkowe za najbardziej atrakcyjne produkty finansowe dostępne na rynku. Istotnie, przy ubieganiu się o tego rodzaju kredyt bank wymaga od nas znacznie mniejszej liczby formalności, niż przy staraniu się o kredyt hipoteczny czy samochodowy. Mimo to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych haczyków, jakie mogą pojawić się w ofertach tego rodzaju kredytów. Pierwszym z nich jest z pewnością niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego. Warto dokładnie przeczytać regulamin usługi kredytowej, aby dowiedzieć się, czy uzyskanie promocyjnych warunków nie wiąże się z koniecznością skorzystania z dodatkowych usług banku, jak np. otwarcie konta oszczędnościowego czy wykonanie określonej liczby transakcji kartą.

 

Ubezpieczenie i wyłączenia odpowiedzialności

Równie istotną kwestią jest ubezpieczanie kredytu. Wiele banków oferuje nam możliwość ubezpieczenia na wypadek choroby, śmierci, utraty pracy i innych nieszczęśliwych przypadków. Dla klienta jest to bardzo atrakcyjna forma zabezpieczenia, dająca pewność, że nawet w przypadku niekorzystnego zbiegu okoliczności czy tragedii życiowej, nasze zobowiązanie zostanie spłacone. W praktyce okazać się jednak może, że ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji, w których pracownik sam zwolnił się z pracy, a śmierć była konsekwencją np. przewlekłej choroby lub samobójstwa. Więcej o ofertach kredytów na: kredyt gotówkowy w www.lowcakredytow.pl (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-gotowkowe/).

 

Kredytobiorca idealny vs. nasza zdolność kredytowa

Warto zwrócić uwagę również na to, jak tworzone są informacje i przekazy reklamowe. Banki uwielbiają ukazywać swoje kredyty jako najlepsze na rynku, zapewniając niską ratę i atrakcyjne warunki spłaty. Nie wspominają jednak, że ich reklamy odnoszą się do „kredytobiorcy idealnego” w określonym wieku, z ustabilizowaną sytuacją materialną i dobrą historią kredytową W praktyce, nie każdy z nas będzie mógł otrzymać kredyt na takich samych warunkach, jakie przedstawiane są w spotach czy prospektach reklamowych. Przydatnym narzędziem do weryfikacji poszczególnych ofert będzie porównywarka kredytowa (http://www.lowcakredytow.pl).

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe