Medaliści Grand Prix Opolszczyny w siatkówce plażowej

  • 06.08.2019, 10:08
  • Ł
Medaliści Grand Prix Opolszczyny w siatkówce plażowej Foto: urząd miasta
Joanna Rejno i Paulina Sobolowska oraz Tomasz Ciach i Gracjan Sachnik to zwycięskie pary Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Finał 23. edycji tej imprezy rozegrany został w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczestnicy cyklu otrzymywali punkty za miejsca uzyskane w poszczególnych turniejach – rozegrano ich cztery, a ich suma zdecydowała o tym, które pary wystąpiły w wielkim finale Grand Prix Opolszczyzny. Ten rozegrany został na piaszczystych boiskach stadionu „Kuźniczka” 3 i 4 sierpnia.

Pierwszego dnia do zmagań przystąpiły panie. Najlepsze okazały się liderki klasyfikacji generalnej Joanna Rejno i Paulina Sobolewska z Wrocławia. Drugie miejsce zajęły Aleksandra Deptuch i Julia Warwas. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęły Joanna Moczko i Angelika Rusin. Obie pary z Opola. Nasze miasto nie miało swoich reprezentantek w finale.

Turniej męski wygrali Tomasz Ciach i Gracjan Sachnik z Opola, którzy byli rozstawieni z numerem „trzy”. Kolejne miejsca dla reprezentantów Kędzierzyna-Koźla. Srebrne medale wywalczyli Szymon Bąk i Tomasz Pizuński, a brązowe Rafał Gramala i Mikołaj Sarnecki, którzy byli „jedynką” w rankingu grand prix. Tuż za podium kolejni siatkarze z naszego miasta: Michał Jankowski i Michał Stogniew oraz pary: Tomasz Malczewski/Piotr Stogniew i Grzegorz Barciak/Aleksander Januszkiewicz.

Organizatorem cyklu grand prix był Opolski Związek Piłki Siatkowej, a turniej finałowy zorganizował wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowała prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Dodatkowo rozegrany zostanie finał mikstów, który odbędzie się w Suchym Borze 10 sierpnia.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe