Stadion Śląski gospodarzem kongresu Świadków Jehowy w roku 2019

  • 06.08.2019, 15:15
Stadion Śląski gospodarzem kongresu Świadków Jehowy w roku 2019

W dniach 9-11 sierpnia Chorzów będzie gospodarzem jednego z największych kongresów w roku 2019, które odbędą się na sześciu kontynentach w ponad 200 krajach i w przeszło 400 językach. W maju tego roku Świadkowie Jehowy rozpoczęli ogólnoświatową serię trzydniowych kongresów pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”. Spodziewana liczba obecnych na Stadionie Śląskim to 35 000 osób.

Pewne punkt programu w Chorzowie będą transmitowane z większego kongresu międzynarodowego odbywającego się w Warszawie. Na ten kongres międzynarodowy przybędzie łącznie jakieś 7000 zagranicznych delegatów z 35 krajów. Na gospodarzy takich kongresów międzynarodowych wybrano 22 większe miasta w 18 krajach na świecie. Łącznie jakieś 140 000 delegatów z różnych krajów wybierze się w podróż, by uczestniczyć w tych większych zgromadzeniach.

„Wydarzenie to unaoczni pozytywny wpływ miłości, która łączy ludzi z różnych środowisk” — mówi Piotr Gibas, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy. „Miejscowi Świadkowie Jehowy będą mieli okazję cieszyć się towarzystwem swoich współwyznawców i z radością przyjmą przybywających gości, którzy będą nocować w miejscowych hotelach i odwiedzą wiele lokalnych kawiarni, restauracji i popularnych atrakcji turystycznych”.

Daty i miejsca tych kongresów można znaleźć w ich oficjalnym serwisie internetowym — www.jw.org.

Kilka faktów o kongresie międzynarodowym w Chorzowie

 

 Data: 9-11 sierpnia 2019

 Miejsce: Stadion Śląski

 Spodziewana liczba obecnych: 35 000

 Program w językach: polski, rosyjski

 Liczba delegatów z różnych krajów: 5000

 

Najważniejsze punkty programu. Program kongresu będzie dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. W piątek będzie on omawiał, jak miłość może pomóc przezwyciężyć takie przeciwności, jak trudne dzieciństwo, przewlekła choroba czy ubóstwo. W sobotę program skupi się na omówieniu tego, jak zasady biblijne pomagają mężom, żonom i dzieciom okazywać miłość sobie nawzajem. A w trakcie programu niedzielnego wygłoszony zostanie publiczny wykład

biblijny zatytułowany „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”, który poruszy temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści. Wstęp na kongresy Świadków Jehowy jest wolny. Nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Sprawdź pełny program kongresu oraz obejrzyj krótki film o kongresach Świadków Jehowy.

Dane statystyczne o Świadkach Jehowy na rok 2018

8 579 909 — liczba Świadków Jehowy na całym świecie

240 — kraje, gdzie Świadkowie Jehowy są zarejestrowanym związkiem wyznaniowym

119 954 — liczba zborów Świadków Jehowy na całym świecie

20 329 317— najwyższa liczba obecnych na zebraniach Świadków Jehowy na całym świecie

975 — języki, w których dostępne są materiały w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy — www.jw.org

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrés
Andrés 21.08.2019, 07:08
Nienawiść to znak rozpoznawczy dzieci Diabła. Jednak i tacy mogą się zmienić a nasz Pan Jezus Chrystus nakazał miłować nawet nieprzyjaciół i modlić się za nich. Nie można natomiast popierać nienawiści bo Jehowa Bóg tej cechy nie toleruje. Natomiast oni w raz ze swoim bogiem chcą sprowokować do oddawania wet za wet, co powoduje narastająca falę nienawiści a właśnie Diabłu o to chodzi. Dlatego my staramy się w sposób niedoskonały na razie kochać Jehowę Najwyższego Boga, kochać Jego Syna Jezusa Chrystusa, co daje siłę żeby w trudnym świecie kochać ludzi- w pierwszej kolejności czcicieli Jehowy- współwyznawców i także innych ludzi, nawet nieprzyjaciół i prześladowców, pokazując im perspektywę życia wiecznego na ziemi w doskonałych warunkach bez chorób starzenia się wojen i nienawiści.Biblia jest Księgą Chrześcijan, a większość osób w naszym otoczeniu podaje się za Chrześcijan, zaprzeczając jednocześnie Biblii, Biblia Tysiąclecia katolicki przekład zawiera to wszystko o czym pisze (każdy przekład zresztą, ale dla niedowiarków niech będzie BT). Przekład wolny od pogańskich zabobonów i nauk to NW wydany przez Świadków Jehowy, którzy jako jedyni na świecie spełniają nakaz Jezusa dotyczący zgromadzania się, głoszenia dobrej wiadomości o Królestwie Bożym, miłości, co jest widoczne co roku na Kongresach od wielu już lat, a na co dzień w salach Królestwa na całym świecie. Piszę to nie dla przeciwników, ale dla ludzi którzy wchodzą , czytają kłamstwa dlatego niech wysłuchają- przeczytają argumenty i fakty. Zawsze można modlić się prosząc o wskazówki od Boga, o mądrość i miłość. Bóg wysłucha szczerych ludzi, którzy chcą go poznać i pokaże co trzeba zrobić - w nieoczekiwany sposób często, Dla osób którzy sieja nienawiść jest przestroga żeby się zmienili, zanim ta nienawiść sami będą zbierali. " Zostawcie tych ludzi w spokoju, bo jeśli to jest sprawa pochodząca od ludzi sama się rozpadnie, ale jeśli kieruje tym Bóg to uważajcie, bo może się okazać, że walczycie z samym Bogiem Najwyższym.. " doświadczył tego Saul, który prześladował zbory świadków Boga i Chrystusa, ale Chrystus zrobił coś więcej niż plan przewidywał i sam ukazał się Saulowi, który zrozumiał, że walczy z Bogiem i Jego Synem. Przebaczono mu wiele, stał się Pawłem, Apostołem narodów. żyjcie w pokoju, okazujcie miłość , nie nienawiść, nienawidźcie jedynie zła i nieprawości. Nic tez nie kosztuje pójście na salę Królestwa Świadków Jehowy. Tam poznacie fakty i dostaniecie wyczerpującą odpowiedź co trzeba zrobić żeby Bóg uznał Was za godnych życia w Królestwie Bożym na ziemi, o co niektórzy z Was modlą się wymawiając słowa modlitwy z ewangelii według Mateusza " Ojcze nasz....... .
doulos achreios
doulos achreios 07.08.2019, 00:35
W tym tygodniu w wielu lokalnych mediach internetowych pojawiają się informacje o kongresach Świadków Jehowy. Z wielkim smutkiem dostrzegam, że pod każdym takim artykułem dosłownie wybucha wrzawa zaciekłych, nienawistnych komentarzy, oszczerstw, inwektyw, żółci i jadu.

Świadkowie starają się żyć uczciwie, przestrzegać prawa, unikać zgubnych nałogów, wychowywać dzieci na porządnych ludzi, kierować się w życiu wzniosłymi zasadami, które znaleźli w Biblii. To czyni ich szczęśliwymi, choć w tym nieuczciwym i pełnym nienawiści świecie mają pod górkę. No więc bezinteresownie dzielą się z każdym, kto chce, tą wiedzą, która uczyniła ich szczęśliwymi.

W zamian dostają najohydniejsze pomówienia prosto w twarz - i znoszą to cierpliwie. Jezus zapowiedział, że jego naśladowców będzie się nienawidzić bez powodu, tak jak jego.

Jeśli jest w dzisiejszym świecie jakaś religia, której wyznawcy naśladują Jezusa - to która?
King
King 11.08.2019, 10:53
Brawo mam ich za sasiadow . Na wakacje tylko im ufam i zostawoam klucze do domu.
Andrés
Andrés 23.08.2019, 16:14
Brawo Ty!!!!!!!!!!! Ja u ciebie bym klucza nie zostawił, u Świadków Jehowy tak nawet nieznajomych, ale Świadków....

Pozostałe