Dzieci zwiedziły zajezdnię MZK

  • 07.08.2019, 10:18
  • Rafał Pulkowski
Dzieci zwiedziły zajezdnię MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizował dla najmłodszych mieszkańców zwiedzanie zajezdni, gdzie można było zobaczyć, jak wygląda praca przy autobusach.

Podczas zwiedzania można było zobaczyć garaże z kanałami do naprawy autobusów, ogromną myjnię i stację paliw, a także piwnice, w których składowane są zbiorniki z paliwem i olejami. Przewodnik opowiadał także historię powstania zakładu.

- W pierwszej połowie lipca ogłosiliśmy informację o udostępnieniu naszej zajezdni najmłodszym na naszym firmowym facebooku. To jest już drugie zwiedzanie zajezdni tego lata. Podobne działania były już kilka lat temu, teraz zostały reaktywowane. Obiecujemy, że jak tylko będzie zapotrzebowanie, to będziemy zapraszać znowu na zwiedzanie zakładu - powiedział Arkadiusz Deierling z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Jedną z największych atrakcji okazała się dziewicza przejażdżka jednym z trzech najnowszych autobusów MZK, które jeszcze nie wyjechały na miasto. Dzieci miały okazję zobaczyć kabinę kierowcy oraz zwiedzić cały parking, gdzie stoją również inne autobusy. Rodzice także wykazywali spore zainteresowanie.

- Przyszłam tu z córką, przy okazji zabrałyśmy też kuzynkę i kuzyna. Bardzo im się podobały zbiorniki z paliwami, tajemnicza piwnica i przejażdżka autobusem - powiedziała Emilia Stadnik, mieszkanka Kędzierzyna-Koźla.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe