Wniosek 500+ bez stania w kolejce

  • 08.08.2019, 08:49
  • Źródło: Urząd miasta
Wniosek 500+ bez stania w kolejce
Wnioski o świadczenie z programu rządowego „500+” można składać bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. W ten sposób zaoszczędzimy swój czas i unikniemy wizyty w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W zeszłym miesiącu na taki krok zdecydowało się ponad cztery tysiące mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Od lipca świadczenie przyznawane jest również na pierwsze dziecko. Do sierpnia dokumenty mogły być składane jedynie drogą elektroniczną. W tym czasie do MOPS-u wpłynęło 4305 unikatowych wniosków. Po zmianach w ustawie program nie przewiduje progu dochodowego, co znacznie ułatwia wypełnienie formularza. Sprawdź jak go wypełnić

Dla złożonych do tej pory wniosków on-line wydano już 2149 informacji o przyznaniu „500+” dla ponad trzech tysięcy dzieci. W lipcu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił 5701 świadczeń, w tym 1719 na podstawie dokumentów złożonych drogą elektroniczną (złożonych od 1 lipca, czyli po zmianie przepisów dotyczących "500+"). W zeszłym miesiącu na konta mieszkańców z tytułu programu trafiło blisko 2,9 miliona złotych.

Od kilku dni (01.08) wnioski o "500+" można już także składać w tradycyjnej formie, osobiście lub listownie. To furtka dla tych, którzy preferują bezpośredni kontakt z urzędnikami. Do wyboru są dwie lokalizacje:

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Reja 2a w sali obsługi (pokój nr 1) oraz w sekretariacie (pokój nr 214)
  • Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piramowicza 32 w sali obsługi interesanta do 30.08 2019 r.

Złożenie wniosku o „500+” w okresie lipiec-wrzesień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie będzie ono przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca dostarczenia dokumentów.

Przypominamy także, że od 1 sierpnia mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą aplikować w tradycyjnej, papierowej formie o wszystkie świadczenia dedykowane rodzinie. Poza „500+” jest to także „Dobry start” („300+”), świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe