Ewa Komander z drugim wynikiem w historii polskiego Ironmana!

  • 09.08.2019, 19:37
  • Ł
Ewa Komander z drugim wynikiem w historii polskiego Ironmana!
Ironman to najtrudniejszy i najbardziej prestiżowy dystans w triathlonie, a marzeniem każdego zawodnika jest start na legendarnej trasie w Kona na Hawajach. Nie jest prosto tam się dostać. Ostatnio o kwalifikację na to wydarzenie walczyła Ewa Komander z Kędzierzyna-Koźla. Było bardzo blisko, ale tym razem się nie udało.

Kędzierzynianka startowała w Estonii w kwalifikacjach do mistrzostw świata Ironman, które uważane są za najbardziej prestiżową imprezę triathlonową na świecie. Aby pokonać legendarną trasę w Kona na wyspie Big Island, trzeba przepłynąć 3,86 km, następnie przejechać na rowerze 180,2 km i na koniec przebiec klasyczny maraton o długości 42,195 km.

Ewa Komander w Tallinie linię mety minęła jako czwarta zawodniczka w kategorii PRO (zawodowców) i osiągnęła drugi rezultat w historii polskiego triathlonu kobiecego na tym dystansie. Jej czas to 9 godzin 6 minut i 35 sekund, a do miejsca na podium i uzyskania awansu na mistrzostwa świata w Kona zabrakło nieco ponad dwie minuty. Zawody wygrała Brytyjka Abraham Corinne z wynikiem 8 godzin 55 minut i 22 sekundy.

- Przed startem nie do końca wierzyłam, czy w ogóle ukończę ten wyścig. Jednak jak ruszyłam na trasę biegową, czułam się świetnie. Wtedy zaczęło do mnie docierać, że ścigam się o kwalifikację na Hawaje - wspomina zawodniczka.

- Zawody w Tallinie pokazały mi, że jeszcze wszystko przede mną, jeśli chodzi o Ironmana. Mam marzenie i nadzieję, że w 2020 roku wystartuję na Hawajach. Byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi Ewa Komander.

 

Po wyczerpującym wyścigu w stolicy Estonii przed naszą triathlonistką kolejny cel, którym będą mistrzostwa świata na połowie dystansu Ironmana w Nicei.

 

 

Więcej o triathlonistce z Kędzierzyna-Koźla w "Nowej Gazecie Lokalnej", która ukaże się 13 sierpnia.

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe