Księżniczka na opak wywrócona

  • 12.08.2019, 11:21
  • Rafał Pulkowski
Księżniczka na opak wywrócona
Teatr Ludzi Pracujących zaprasza 7 września o godzinie 18 do Domu Kultury "Lech" w Blachowni na spektakl pt. "Księżniczka na opak wywrócona" w wykonaniu Teatru The M.A.S.K w ramach projektu KKoFFeina.

Będzie to sztuka autorstwa Pedro Calderon de la Barca, w tłumaczeniu Jarosława Marka Rymkiewicza i w reżyserii Mateusza Socharzewskiego.
Teatr The M.A.S.K - Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski.
Księstwo Parmy, bliżej nieokreślony XVII wiek. Książę Parmy Roberto i Księżniczka Mantui Diana są w sobie szaleńczo zakochani lecz z powodu konfliktu między ich rodami nie mogą być ze sobą (brzmi znajomo? – nic bardziej mylnego). Książę obmyśla więc „genialny plan” uprowadzenia Księżniczki (pamiętajcie, jest to komedia), wcale jej o tym nie mówiąc, a jego wykonanie zleca średnio rozgarniętemu, ale nadrabiającemu wiernością, Lisardo. Proste. Co może pójść nie tak? Bach! – do wora i żyli długo i szczęśliwie… No… Niezupełnie. Plan nieco się komplikuje, gdy zamiast Księżniczki z worka wyłania się służąca, która na dodatek ubzdurała sobie, że jest Księżniczką. Sztuka oprócz komediowego wydźwięku posiada też drugie dno, pytanie o cel w naszym życiu i czym tak właściwie ono jest. „Czym jest życie? Snem jest we śnie. Czym jest życie? Cieniem lotnym. No to śnijmy, byle ładnie nam się śniło…” – fragment monologu Gilety, podczas którego dla nas na moment czas się zatrzymuje.

Rezerwacja miejsc: www.tlpkk.pl

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe