Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

  • 13.08.2019, 16:19
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Dramat wojenny „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to kolejna propozycja cyklu „Kultura Dostępna”, którą będzie można zobaczyć w „Heliosie” 15 sierpnia o godz. 13 i 18.

Historia polskich pilotów z czasów II wojny światowej, inspirowana książką Arkadego Fiedlera. Nasi lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach RAF-u tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział lotnicy, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W „Heliosie” dobiega końca 13. edycja programu „Kultura Dostępna”, w którym bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: dramat Jana Jakuba Kolskiego pt. „Ułaskawienie” (22.08) oraz thriller Jagody Szelc pt. „Monument” (29.08).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe