Ustawka pseudokibiców w Kędzierzynie-Koźlu i policyjny pościg za nimi

  • 17.08.2019, 16:03 (aktualizacja 19.08.2019, 11:23)
  • Rafał Pulkowski
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bijatyka z udziałem kilkudziesięciu pseudokibiców - niektóre źródła mówią nawet o 130 - zwaśnionych drużyn piłkarskich z Kędzierzyna, Opola i Częstochowy odbyła się na ulicy Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu w sobotę 17 sierpnia około godz. 13. Na pobliskim stadionie "Kuźniczka" rozgrywany był mecz IV ligi pomiędzy miejscowym Chemikiem a LZS-em Skorogoszcz. Policja zatrzymała kilku chuliganów. Trzech z nich w trakcie ucieczki staranowało radiowóz.

W pobliżu stadionu, gdzie odbywał się mecz pomiędzy Chemikiem Kędzierzyn-Koźle a LZS-em Skorogoszcz, pojawili się pseudokibice Odry Opole. Doszło do tzw. "ustawki" na ruchliwej ul. Grunwaldzkiej. Na tę konfrontację zareagowali policjanci. Jak poinformowała komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, funkcjonariusze wkroczyli do działań i zapobiegli eskalacji agresywnych zachowań. Chuligani zaczęli uciekać.

Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech kiboli, staranował radiowóz policyjny. Do zdarzenia doszło na ulicy 8 Marca w Sławięcicach. Samochó wjechał w ślepą uliczkę, a mężczyźni zostali zatrzymani.

- Kierowca będzie odpowiadał między innymi za czynną napaść na funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie poniosły poważniejszych obrażeń - mówiła kom. Magdalena Nakoneczna.

Policjanci zatrzymali także kilka innych pojazdów i nadal docierają do uczestników bójki o charakterze chuligańskim. Kilka osób już zostało zatrzymanych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich narkotyki oraz zabronione niebezpieczne przedmioty.

Do redakcji "Lokalnej" docierały informacje o pościgu za pojazdami na opolskich tablicach rejestracyjnych. Z relacji świadków wynikało, że pojazdy miały chować się w bocznych uliczkach przed radiowozami.

Pseudokibice mieli pozostawić swoje pojazdy w okolicy cmentarza na osiedlu Kuźniczka i przyszli w okolice stadionu bez koszulek. W kulminacyjnym momencie mogło tam się bić około 130 osób.

 

W meczu ligowym Chemik wygrał 3:2 z LZS-em Skorogoszcz.

Zarząd klubu z Kędzierzyna-Koźla wydał oświadczenie. Oto jego treść:

W obliczu pojawiających się w mediach informacji na temat chuligańskich wybryków na ulicach naszego miasta - Klub TS Chemik odcina się od wszelkich aktów przemocy i z całą stanowczością je potępia...
Mecz na Stadionie Kuźniczka pomiędzy Chemikiem a rywalem ze Skorogoszczy przebiegł w spokojnej, rodzinnej, sportowej atmosferze...

 

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe