Relaks ciała i umysłu

  • 19.08.2019, 11:10
  • Andrzej Kopacki
Relaks ciała i umysłu foto: Joanna Gajecka Joga z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic! Już niebawem, bo 24 sierpnia na zielonej plaży WOPR nad jeziorem Dębowa zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia jogi.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pojogować na łonie natury, niezależnie od stopnia zaawansowania. Zapraszamy również tych, którzy po raz pierwszy chcieliby stanąć na macie. Joga to nie tylko gimnastyka i rozciąganie ciała. To praktyka wywodząca się ze starożytnych Indii, która wpływa zarówno na umysł, jak i ciało. To terapia na wielu poziomach zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

- Uzdrawia nie tylko kręgosłup, który jest fundamentem naszego układu ruchu. Poprawia również odporność, wpływa korzystnie na układ krążenia, nerwowy i oddechowy. Uwalnia nasz umysł od natłoku myśli, poprawiając koncentrację. Joga cieszy się coraz większą popularnością - zauważa Joanna Gajecka, która od wielu lat prowadzi w naszym mieście gabinet rehabilitacji oraz centrum jogi.

- Pomysł na zorganizowanie jogi na Dębowej dla wszystkich chętnych zrodził się w mojej głowie dużo wcześniej, aż w końcu postanowiłam go zrealizować. Już od kilku dobrych lat, kiedy tylko mogę, witam sierpniowe poranki na Dębowej. Jest to czas zarezerwowany tylko dla mnie, gdzie w ciszy i spokoju mogę tak naprawdę spotkać się ze sobą, praktykując jogę. Zajęcia na plaży będą wyglądały troszkę inaczej aniżeli w naszej przestrzeni w centrum na Wiklinowej. Przygotuję sekwencje asan, tak aby każdy mógł je wykonać i aby praktyka była przyjemna oraz bezpieczna - wyjaśnia Joanna Gajecka, która zamierza zorganizować zajęcia nad akwenem 24 sierpnia o godz. 9. - W ten sposób każdy z nas pięknie, motywująco i energetycznie rozpocznie dzień i znajdzie jeszcze czas na załatwienie wielu innych sobotnich spraw - dodaje nasza rozmówczyni.

Pogoda zamówiona! Ale jak to w życiu bywa, wszystko może się zdarzyć. Wówczas pomysł zostanie zrealizowany w innym terminie.

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe