Mieszkańcy Cisowej uczcili jubileusz poświęcenia kościoła

  • 19.08.2019, 13:31
  • Rafał Pulkowski
Mieszkańcy Cisowej uczcili jubileusz poświęcenia kościoła
Festyn parafialno-osiedlowym z okazji 25-lecia poświęcenia Kościoła p.w. św. Jacka i św. Franciszka z Asyżu odbył się w niedzielę, 18 sierpnia na placu przykościelnym w Cisowej.

Imprezę zorganizowali wspólnymi siłami rada parafialna, rada osiedla, rada rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolego nr 1 oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Cisowej. Przygotowano atrakcje dla każdego - animacje dla najmłodszych, darmowe dmuchańce, koncert Parafialnej Orkiestry Dętej, występ zespołu "Kabaretowa Grupa Biesiadna", czy zabawa taneczna z zespołem "Kolorado".

- Pierwszy taki festyn odbył się tu ćwierć wieku temu, również w niedzielę, tuż po konsekracji kościoła. Nie było wówczas takich warunków, jak teraz i nie przychodziło aż tylu mieszkańców. To nas cieszy, że co roku tak chętnie odwiedza nas tyle osób - mówił ks. Jacek Potempa, proboszcz kościoła p.w. św. Jacka i św. Franciszka z Asyżu w Cisowej.

Nie zabrakło także loterii fantowej, koła fortuny, można było kupić przepyszne domowe ciasta oraz ciastka, był bogaty grill i wiele innych atrakcji.

Ciekawostką jest fakt, iż nowy kościół w Cisowej został wybudowany przez mieszkańców osiedla. Do dziś parafianie dbają o porządek świątyni i terenu wokół niej.

 

 

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe