Chemik nagrodzony za pracę z młodzieżą

  • 19.08.2019, 16:38
  • Ł
Chemik nagrodzony za pracę z młodzieżą Foto: TS Chemik
Opolski Związek Piłki Nożnej nagrodził Towarzystwo Sportowe Chemik Kędzierzyn-Koźle kwotą 15 tysięcy złotych za zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji Pro Junior System w sezonie 2018/2019.

Miłym akcentem rozpoczął się na stadionie „Kuźniczka” mecz drugiej kolejki opolskiej czwartej ligi pomiędzy Chemikiem i LZS-em Skorogoszcz. Tuż przed pierwszym gwizdkiem członek zarządu OZPN Zbigniew Maćkowiak przekazał włodarzom klubu symboliczny czek na kwotę 15 tysięcy złotych. To nagroda za zajęcie piątej lokaty w klasyfikacji Pro Junior System. Celem tego programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia na poziomie IV ligi poprzez premiowanie występów juniorów, a szczególnie wychowanków, w rozgrywkach seniorskich.

Klasyfikację na Opolszczyźnie wygrała Polonia Głubczyce, która zdobyła 7421 punktów. Chemik w ubiegłym sezonie zgromadził 4244 pkt.

- Gratuluję całemu klubowi, bo był nawet taki czas, że przewodził tej klasyfikacji. Życzę wam, aby w tym sezonie Chemik znalazł się w pierwszej trójce - mówił Zbigniew Maćkowiak wręczając czek.

- Mamy nadzieję na poprawienie tego wyniku w tym sezonie. Już w pierwszym meczu ligowym zobaczyliśmy na boisku wychowanków Akademii Piłkarskiej Chemika pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. z roczników 2001 i 2002 – Mateusza Borkowskiego, Dawida Zycha i Mateusza Ciukaja. Ponadto w kadrze na pojedynek z Agroplonem znaleźli się również Szymon Tomeczek i Grzegorz Chojnowski. Jak widać w Chemiku rządzi młodzież – zapowiada prezes klubu Piotr Niewadzisz.

 

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe