Ośmiu kiboli z zarzutami po ustawce w Kędzierzynie-Koźlu

  • 19.08.2019, 17:38
  • Ł
Ośmiu kiboli z zarzutami po ustawce w Kędzierzynie-Koźlu Foto: RP
Ośmiu pseudokibiców, zatrzymanych po sobotniej bijatyce w Kędzierzynie-Koźlu, usłyszało już zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Grono osób podejrzewanych wciąż się poszerza i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Przypomnijmy, że 17 sierpnia około godz. 13. na ul. Grunwaldzkiej nieopodal stadionu „Kuźniczka” zgrupowało się kilkudziesięciu pseudokibiców – niektóre źródło podają nawet 130, pomiędzy którymi doszło do konfrontacji. Policjanci wkroczyli do działań i zapobiegli eskalacji agresywnych i niebezpiecznych zachowań. Wtedy kibole zaczęli uciekać. Samochód z trójką z nicj staranował radiowóz oraz próbował zepchnąć z drogi drugi pojazd. Mężczyźni ci zostali zatrzymani. Za kierownicą siedział 21-letni opolanin. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli siekierę, kominiarki oraz kij bejsbolowy.

Jeszcze tego samego dnia zostało zatrzymanych ośmiu mieszkańców powiatu opolskiego w wieku od 17 do 24 lat. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli narkotyki oraz niebezpieczne przedmioty. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Będą odpowiadać za bójkę o charakterze chuligańskim. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 21-letni kierowca opla, będzie odpowiadał za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść i usiłowanie czynnej napaści na funkcjonariuszy. Za te przestępstwa grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowe zarzuty usłyszał również 22-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który uciekając peugeotem nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz poruszając się z nadmierną prędkością i nie stosując się do znaków drogowych stworzył bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu drogowym. Grozi mu za to do ośmiu lat więzienia.

Wobec siedmiu zatrzymanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Natomiast w stosunku do 21-letniego kierowcy będzie występował do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Czynności cały czas trwają. Mundurowi identyfikują osoby, które uczestniczyły w tym zdarzeniu, analizowane są zapisy monitoringów oraz przesłuchiwani świadkowie. Grono osób podejrzewanych wciąż się poszerza. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze, po zakończeniu którego sprawa zostanie skierowana do sądu. Wtedy też sprawcy nie tylko przestępstw, ale i wykroczeń, odpowiedzą za swoje czyny. Grożą im wysokie grzywny oraz więzienie.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe