Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Ułaskawienie"

  • 20.08.2019, 17:42
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Ułaskawienie" Foto: materiały prasowe
Dramat Jana Jakuba Kolskiego pt. "Ułaskawienie" to kolejna propozycja cyklu „Kultura Dostępna”, którą będzie można zobaczyć w „Heliosie” 22 sierpnia o godz. 13 i 18.

Osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców, wyruszających ze swoim synem w ostatnią podróż, opowiedziana z perspektywy ich wnuka - Jana. Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK Wacław "Odrowąż" Szewczyk, zostaje jesienią 1946 roku zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej.

Podróż rodziców przez wciąż pogrążoną w powojennym koszmarze Polskę staje się metaforyczną wyprawą w głąb ludzkiej duszy i próbą stworzenia na nowo definicji człowieczeństwa w świecie, w którym sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.

W rolach głównych występują: Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jankowski, Michał Kaleta, Krzysztof Globisz, Wojciech Mecwaldowski i Michał Malinowski.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe