Ryszard Wilczyński przedstawił akcję #PomysłNaPolskę

  • 23.08.2019, 13:47
  • Rafał Pulkowski
Ryszard Wilczyński przedstawił akcję #PomysłNaPolskę
Ryszard Wilczyński z Platformy Obywatelskiej rozpoczął swoją kampanię do parlamentu. Stawa na lokalność, a dokładniej na sąsiedzką pomoc i troskę o środowisko. W Kędzierzynie-Koźlu przedstawił swój "POmysłNaPOlskę".

Kandydat wystartuje z czwartego miejsca z Opolskiej listy. A skoro czwarte miejsce, to przygotował cztery punkty - filary swojego programu. Jak mówił - współdziałanie buduje przyjazne, sąsiedzkie relacje, gwarantuje wsparcie w potrzebie, umacnia wspólnotę i zmniejsza podziały.

- Lokalność jest tym, czym żyjemy na co dzień. Lokalność to jest to, co zaczyna się w progu naszego domu. Inaczej mówiąc na progu naszego domu zaczyna się Polska i dobro wspólne - powiedział Ryszard Wilczyński.

Cztery filary "POmysłuNaPOlskę", to: silne sołectwo i osiedle, premia za troskę o środowisko, samopomoc sąsiedzka i włączenie cyfrowe oraz centra aktywności lokalnej. Chodzi o to, aby uruchomić potencjał, który drzemie w małych ojczyznach tam, gdzie ludzie tworzą wspólnoty i kręgi sąsiedzkie.

Wilczyński ma spore poparcie u radnej sejmiku wojewódzkiego, która była obecna podczas wizyty kandydata w Kędzierzynie-Koźlu.

- Ja przez sentyment obserwuję naszych posłów i muszę stwierdzić, że ciężko znaleźć bardziej pracowitego posła od Ryszarda Wilczyńskiego. Dlatego będę go popierać, bo pracowitość, to jest ta cecha, która może doprowadzić do realizacji zamierzeń - mówiła Brygida Kolenda-Łabuś, radna sejmiku wojewódzkiego.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 25.08.2019, 14:22
Ale to już było i nie wróci więcej.....
Ten PO koszmar już minął wystarczy, Czekamy na coś nowego.
Andre
Andre 25.08.2019, 01:20
Wy już mieliście (PO) pomysł na Polskę i doprowadziliście do ruiny rynek pracy i przedsiębiorstwa ,,tak że dajcie sobie lepiej spokój i usuńcie się lepiej w cień aby Polacy was nie widzieli !!!
Giovanni
Giovanni 24.08.2019, 12:24
PO? Człowieku, wstydź się startować z ich listy. Jeżeli jesteś coś wart startuj z PiS.
Pik
Pik 23.08.2019, 20:22
Pani poseł. Z całym szacunkiem ale powinna pani wspierać kandydatów z K-Koźla a nie kogoś z drugiego końca województwa.

Pozostałe