Wyginam śmiało ciało

  • 24.08.2019, 15:02
  • Andrzej Kopacki
Wyginam śmiało ciało
Około 40 miłośników jogi z Kędzierzyna-Koźla i okolic opanowało dziś WOPR-owską plażę nad akwenem Dębowa. Cudowna pogoda, doskonała frekwencja i fantastyczna atmosfera panująca wśród uczestników ćwiczeń sprawiły, że w przyszłym roku jogini znów powrócą w to samo miejsce.

Ćwiczenia na łonie natury trwały półtorej godziny i mógł w nich uczestniczyć praktycznie każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Zgodnie z tradycją ciała wyginały głównie panie, ale pojawiło się też trzech mężczyzn, którzy dzielnie dotrzymywali kroku płci pięknej.
 
Joga cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa zarówno na umysł, jak i ciało. To terapia na wielu poziomach zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

- Uwalnia nasz umysł od natłoku myśli, poprawiając koncentrację - przekonuje Joanna Gajecka, organizatorka dzisiejszych zajęć na plaży w Dębowej, która od wielu lat prowadzi w naszym mieście gabinet rehabilitacji oraz centrum jogi przy ul. Wiklinowej. Sierpniowe poranki regularnie wita na Dębowej, więc postanowiła zarazić tą pasją również inne osoby, co doskonale jej się udało.

Do tematu powrócimy we wtorkowym wydaniu "Nowej Gazety Lokalnej". 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe