Pożar wysypiska opanowany. Jednak dogaszanie potrwa jeszcze wiele godzin

  • 25.08.2019, 22:19
  • Rafał Pulkowski
Pożar składowiska odpadów w Kędzierzynie-Koźlu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do poważnego pożaru doszło na wysypisku odpadów komunalnych przy ul. Naftowej w Kędzierzynie-Koźlu 25 sierpnia przed godz. 14. Na miejsce zadysponowano 25 zastępów straży pożarnej - około stu strażaków oraz śmigłowce gaśnicze i dromadery.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie hałda odpadów wielkogabarytowych o sto na sześćdziesiąt metrów i wysokości ośmiu metrów. W chwili obecnej ogień się nie rozprzestrzenia - powiedział bryg. Leszek Morkis, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Jest za wcześnie, aby poznać przyczynę pożaru. Mówi się, że w odpadach mogły być uszkodzone baterie lub akumulatory, które nagrzały się od słońca. Urząd miasta wystosował apel do mieszkańców o zamknięcie okien i nieprzebywanie poza budynkami. W powietrze unosi się wiele groźnych substancji chemicznych, a wiatr zmienia kierunki. Na miejscu zdarzenia była prezydent Sabina Nowosielska.

- Dzięki zainstalowaniu kamer termowizyjnych pożar został szybko zauważony i od razu poinformowana została straż pożarna. Każde wysypisko powinno mieć takie zabezpieczenie - mówiła Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Nie odnotowano osób poszkodowanych. Do akcji gaśniczej dołączyły zastępy straży pożarnej z ościennych powiatów.

 

 

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bezpartyjny
Bezpartyjny 26.08.2019, 23:05
Cos tu smierdzi... i nie chodzi o zapach spalenizny. Od jakigos czasu modne staly sie pozary na wysypiskach... PiS czyli w tlumaczeniu Podpal i Spier.....
Albert sławiecice
Albert sławiecice 26.08.2019, 18:38
O ciekawe ja zech raz spolił u siebie wrrsalke i dostołem 500 mandatu a tu spłoneło ze 200 foteli i 100 wersalek i jaki bydzie mandat ??stroż miejska była już na miejscu z kwitkiem do mandatów bo umnie byli w poł goziny ?????????????????????

Pozostałe