Alarm bombowy okazał się fałszywy. Dowcipniś w rękach policji

  • 28.08.2019, 09:55
  • Rafał Pulkowski
Alarm bombowy okazał się fałszywy. Dowcipniś w rękach policji
Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i saperzy interweniowali we wtorek, 27 sierpnia po godzinie 20.30 w dwóch restauracjach w Śródmieściu Kędzierzyna-Koźla. Ze zgłoszenia, jakie otrzymało centrum powiadamiania ratunkowego wynikało, że ktoś podłożył ładunki wybuchowe.

Bomby miały zostać podłożone w dwóch restauracjach - Hot Baby i Athena - obie przy alei Jana Pawła II. Służby ratunkowe podjęły decyzję o ewakuacji osób przebywających w pobliżu.

Ewakuowano 36 osób z Atheny, 16 osób z kina "Chemik", 4 osoby z Hot Baby oraz lokatorów mieszkających nad restauracją. Zamknięty dla pojazdów oraz pieszych był odcinek alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Judyma do skrzyżowania z ulicą Głowackiego. Saperzy sprawdzili dokładnie restauracje oraz pobliski teren z wynikiem negatywnym. Udało się jednak szybko zlokalizować dowcipnisia.

- Zatrzymany mężczyzna, to mieszkaniec naszego powiatu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Usłyszał już zarzut z artykułu 224a kodeksu karnego - powiedziała Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Treść tego artykułu, to: "Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Apoloniusz
Apoloniusz 28.08.2019, 11:01
Obciążyć żartownisia kosztami akcji, to zapewne ostudziłoby jemu ( i jemu podobnym) tego typu pomysłów na zawsze.

Pozostałe