Będzie się działo w Lewadzie

  • 29.08.2019, 10:44
  • Andrzej Kopacki
Będzie się działo w Lewadzie foto: Andrzej Kopacki Zawodom towarzyszy wiele dodatkowych atrakcji
Już po raz dwudziesty drugi hipodrom Lewady gościć będzie ludzi kultury, sztuki i zarazem miłośników koni oraz jeździectwa. W najbliższą sobotę w Zakrzowie ruszają XXII Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd - Art Cup. Organizatorzy zapewniają, że znów będzie się działo. Wstęp dla publiczności wolny.

Jak co roku na publiczność czekają pokazy jeździeckie oraz plejada znanych i popularnych artystów. Swoją obecność na imprezie potwierdziło do tej pory prawie pięćdziesiąt osób, w tym m.in.: Kevin Aiston, Katarzyna Dowbor, Andrzej Grabowski, Iwona Guzowska, Robert Janowski, Darek Kordek, Władysław Kozakiewicz, Bogusław Linda, Joanna Liszowska, Juliusz Ursyn Niemcewicz, Robert Osam Gyaabin, Anna Powierza, Ryszard Rembiszewski, Mikołaj Roznerski, Henryk Sawka, Karolina Sawka, Jerzy Schejbal, Karol Strasburger czy Piotr Szwedes.

Gośćmi Art Cup 2019 będą także: Olga Buława - Miss Polski 2018, Marta Pałucka - pierwsza Wicemiss Polski 2017 i Anna Maria Jaromin - finalistka Miss Polski 2018.

- Dobre cykliczne wydarzenia, ważne dla środowiska i publiczności mają sens. Program jest podobny do wcześniejszych edycji, aczkolwiek będą pewne nowinki, aby impreza była nadal ciekawa i atrakcyjna. Będziemy mogli podziwiać naszych gości biorących udział w czterech konkurencjach jeździeckich, a mianowicie w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu lub western riding. Zaplanowaliśmy ponadto łucznictwo konne i tradycyjne. Nie zabraknie pokazów kaskaderskich - wylicza pomysłodawca zawodów i zarazem prezes LKJ Lewada Andrzej Sałacki, który wraz z prezenterką telewizyjną Katarzyną Dowbor zainicjował to sportowo-kulturalne wydarzenie.

Początki zakrzowskiego Art Cup sięgają 1998 roku.

- W pierwszych edycjach uczestniczyło raptem paru aktorów i myślałem, że złapaliśmy Pana Boga za nogi. Ale tak się nam tylko wydawało. Byliśmy szczęśliwi, że nas odwiedzają, natomiast okazało się, że ta grupa z upływem lat była coraz większa. Nasi goście chętnie raz w roku spotykają się w Zakrzowie i jest to już pewna tradycja. To taka forma integracji tego środowiska. Tu mogą na spokojnie porozmawiać o różnych sprawach. Zazwyczaj na eventach w Warszawie tylko się mijają, mówiąc w przelocie: „Do zobaczenia w Zakrzowie” - uśmiecha się Andrzej Sałacki.

W historii tego wydarzenia były i trudne momenty. Pierwszym z nich była próba przejęcia imprezy i całej idei, która jej przyświecała.

- Zamierzał to uczynić pewien niezwykle majętny podmiot z Warszawy, proponując nawet Kasi Dowbor współpracę w tym zakresie. Na szczęście odrzuciła tę propozycję. Dwie edycje ucierpiały na skutek fatalnej aury, co dla imprezy plenerowej ma ogromne znaczenie. Mimo naszych starań i wysiłków deszcz bardzo mocno pokrzyżował nam wówczas plany. Ale raptem dwie ulewy na tyle edycji to i tak niewiele - przyznaje nasz rozmówca. - Innym razem strategiczny sponsor, który zapewniał nam pewien komfort finansowy, a mianowicie DrWitt popadł w tarapaty, co nie pozostało bez wpływu na organizację całego przedsięwzięcia. Był to dość problematyczny moment dla nas. Nie jest to zatem łatwa impreza pod względem organizacyjnym, biorąc pod uwagę także to, że środowisko aktorskie jest dość ciekawe i specyficzne - dodaje Andrzej Sałacki, który w tym roku przygotowując Art Cup, ściśle współpracuje z władzami samorządowymi Polskiej Cerekwi na czele z wójtem Piotrem Kanzym.

Program imprezy:

31 sierpnia
13.30    uroczyste otwarcie
14.15    konkurs półfinałowy ujeżdżenia
14.45    konkurs półfinałowy western riding
15.15    konkurs półfinałowy skoków przez przeszkody
15.45    western show
16.00    pokaz łucznictwa konnego i tradycyjnego AMM Archery
16.15    konkurs półfinałowy powożenia
17.45    pokaz kaskaderski East Riders Stunt Team

1 września
12.00    konkurs finałowy ujeżdżenia
12.30    konkurs finałowy western riding
13.00    konkurs finałowy skoków przez przeszkody
13.30    konkurs finałowy powożenia
14.30    pokaz kaskaderski East Riders Stunt Team
15.00    western show
15.15    dekoracja zwycięzców
16.15    pokaz łucznictwa konnego i tradycyjnego AMM Archery

 

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe