Nowe połączenia i przystanki w powiecie

  • 30.08.2019, 09:32
  • Ł
Nowe połączenia i przystanki w powiecie Foto: starostwo Od lewej: wicewojewoda Violetta Porowska, wicestarostwa Józef Gisman i starosta Małgorzata Tudaj
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu otrzymało 434 tys. zł na sfinansowanie transportu autobusowego. Dzięki tym środkom powstaną nowe połączenia w naszym powiecie.

W lipcu tego roku weszła w życie ustawa o „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”, na mocy której urząd wojewódzki udziela dofinansowania dla podmiotów realizujących przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej.

W województwie opolskim nabór wniosków został rozstrzygnięty 20 sierpnia. Wśród złożonych wniosków znalazł się ten dotyczący powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dzięki uzyskanej dotacji nasze starostwo i przewoźnik – firma GTV BUS – uruchomi 30 nowych linii od 2 września. Na trasach pojawią się też nowe przystanki.

- Nowy rozkład jazdy to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców. Zmieniamy kursy autobusowe, tak by jak najsprawniej dowozić uczniów do szkół, ale również odpowiadamy na zapotrzebowanie innych mieszkańców powiatu - zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Na rozwój przewozów autobusowych na Opolszczyźnie przeznaczono łącznie 1127581,40 zł z tego największa kwota przypadła naszemu powiatowi.

- Mieszkańcy pytają, czy będą kolejne pieniądze na przywracanie połączeń między miejscowościami, a odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna - absolutnie tak. Przecież to ma być ciągła sytuacja, kiedy rzeczywiście te połączenia autobusowe, nie tylko się pojawiają, ale one mają trwać. Mamy nadzieję, że w nieskończoność – mówiła Violetta Porowska, wicewojewoda opolska.

 

Szczegóły dotyczące nowych połączeń

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe