Warsztaty Opolskich Gwiazd Europy

  • 30.08.2019, 15:04
  • Rafał Pulkowski
Warsztaty Opolskich Gwiazd Europy
Z okazji 15-lecia obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Pasja" oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie organizują wydarzenie pod nazwą "Opolskie Gwiazdy Europy - synteza sztuk".

Pierwszym z etapów był konkurs literacki, drugim casting, a obecnie trwają warsztaty plastyczne, wokalne, z emisji głosu, medytacyjne oraz teatralne. Prowadzą je m.in. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Izabela Migocz oraz Kinga Dębska, instruktor teatralny.

- Emisja głosu dla aktorów, wokalistów i osób, które przemawiają publicznie, jest niezwykle ważna i istotna. Ludzki głos ma ogromną siłę, każdy z nas ma inną barwę głosu, przez co jesteśmy rozpoznawalni. Ale prawidłowa emisja głosu przydaje się w tych wszystkich aspektach. Ćwiczymy tu sposób wymawiania samogłosek, techniki oddechowe, skupiamy się, aby ten emitowany nie brzmiał sztucznie - mówiła dr Izabela Migocz, dyrektor MBP.

Warsztaty odbywają się zarówno w oddziale dla młodzieży Studnia Otwarta Kultura, jak i w bibliotece przy kozielskim Rynku. Młodzież jest bardzo skupiona i bardzo poważnie podchodzi do zadania. Większość uczestników, to wokalistki chóru Red Voices, więc mają już doświadczenie sceniczne, jednak trening czyni mistrza. Aby prawidłowo operować swoim głosem, niezbędne są także zajęcia ruchowe.

Pokaz po warsztatowy zaplanowany jest na drugą połowę października. Jeśli pogoda pozwoli, odbędzie się on na otwartej przestrzeni w okolicy muszli koncertowej przy Odrze.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe